Vaikų darželio kačiuko užsiėmimas saulėti zuikiai Brodskis. Paieškų organizavimo projektas „Saulėtieji zuikiai“ Sarbina S.V. „Pavasario džiaugsmai“ N. Sladkovas

invyresnio amžiaus grupė

Sarbina Svetlana Veniaminovna

darželio auklėtoja Nr.171

ANO DO "" Vaikystės planeta "Lada"

Tikslas: Supažindinti vaikus su tokiu reiškiniu kaip saulės spinduliai, gebėti panaudoti įgytas žinias kasdieniame gyvenime.

Užduotys:

  1. Atkreipti vaikų dėmesį į fizinis reiškinys kaip saulės šviesos refrakcija / atspindys.

2. Intensyvinti vaikų tiriamąją veiklą, kuria siekiama rasti įvairių būdų, kaip panaudoti veidrodžius saulės šviesai laužyti/atspindėti.

3. Skatinkite vaikus samprotauti, spėlioti, kelti hipotezes naudojant veidrodžius saulės šviesai laužyti / atspindėti.

4. Ugdykite kūrybinę veiklą ir skatinkite vaikus sugalvoti žaidimų situacijas, kuriose reikia naudoti saulės spindulius.

5. Tobulėti tarpasmeniniai santykiai vaikai su bendraamžiais ir suaugusieji.

Interaktyvios technologijos: „Grandinė“, „Darbas mažose grupėse“.

logiška

  1. Dainos žodžiai: „Būkime kaip saulė“

"Saulė"

"Vasaros vakaras"

"Vis tiek vasara!"

"Kas yra saulė"

— Degi, degink šviesiai!

"Saulės zuikiai"

"Saulė"

„Saulėtasis zuikis“ N. Matvejevas

  1. Dainos: „Saulė“ E. Ružencevo žodžiai

„Saulėtas lietus“ M. Saveljevo žodžiai

„Saulė“ Muzika Aleksandro Jermolovo, žodžiai Vadimo Borisovo

„Linksma daina“ Muzika Aleksandro Jermolovo, žodžiai Vadimo Borisovo

"Daina apie saulę" - Filippenko A. / Volgina T .

„Tegul visada būna saulė“ Žodžiai: Oshanin L. muzika: Ostrovskis A.

„Daina apie saulę“ T. Volginos žodžiai, muzika A. Filippenko

  1. Galvosūkiai
  2. eilėraščiai
  3. Tapyba: Konstantinas Bogajevskis. "Laivai. Vakaro saulė »

Aivazovskis I. K. „Saulėtekis Feodosijoje“

pažinimo

  1. Kas yra saulė? (saulės sistema, korona, užtemimas)
  2. Saulės vertė gamtoje (vandens ciklas, fotosintezė, šiluma, įtaka orams)
  3. Reikšmė žmogui Interaktyvi technologija „Grandinė“ (šiluma, maisto auginimas: augalininkystė, gyvulininkystė, elektra)
  4. Naudojimas moksle (saulės energija)
  5. Nauda (gamina vitaminą D, elektrą, šilumą)

Žala (radiacija, nudegimai, šilumos smūgis, saulės smūgis, akių pažeidimai, magnetinės audros, gaisro pavojus esant sausam orui)

veikla

Žiūrėjimas, piešimas, drožyba, saulės spinduliavimas, deginimasis saulėje, konstravimas (papier-mâché)

Asmeninis

  1. Saulės sistemos modelio kūrimas iš papjė mašė
  2. Piešinys „Švelni saulė“
  3. Sportinė pramoga "Saulė, oras ir vanduo yra tikri mūsų draugai!"
  4. Intelektualus žaidimas „Ką? kur? Kada?"

„Pagąsdinkime vilką“ saulės spinduliais, kad vilkas neužpultų jauniklio.

„Linksmų startų“ saulės spindulių konkursas.

Probleminės užduotys:

  1. Išradinga užduotis: valdyti „zuikį“, žaisti, judėti; leiskite "zuikius" į kambarį, kur nėra ryškios šviesos.
  2. Dizaino iššūkis: aptarkite, kodėl „zuikiai“ nepasirodo, jei nėra ryškios šviesos.
  3. Tyrimo iššūkis: pagalvokite apie kitus paviršius, kurie gali atspindėti saulės šviesą.
  4. Nuspėjamoji užduotis: nustatyti teigiamą ir neigiamą įtaką saulės vienam asmeniui.
  5. Reguliuojamos būklės problema: kas atsitiks, jei veidrodžiu pagausite spindulį ir nukreipsite jį tinkama kryptimi?

Parengiamasis etapas

Tikslas: Sudominti vaikus būsima veikla.

Užduotys:

1. Skatinkite pažintinius motyvus eksperimentui su saulės spinduliais

2. Praturtinkite juslinę sferą

3. Kaupti informaciją apie saulę, saulės spindulius

Mokytojas sudomina vaikus šiuo reiškiniu, mąsto kartu su vaikais, padeda suprasti, kas yra saulės spindulys, kokios jo savybės ir pagrindinės savybės.

K. Čukovskio mįslė:

Melas, guli centas prie mūsų šulinio.

Geras centas, bet į rankas neduodama.

Eik atnešk keturiolika arklių,

Eik, pakviesk penkiolika stipruolių!

Leisk jiems pabandyti surinkti gražų centą

Kad Mašenka galėtų žaisti su centu!

Arkliai šuoliavo, atėjo stipruoliai,

Bet jie nepakėlė nuo žemės nė cento,

Jie jo nekėlė, nekėlė ir negalėjo pajudinti.

N. Matvejevos eilėraštis „Saulėtas zuikis“

Esu saulėtas zuikis, svirduliuojantis

Pro užuolaidas tyloje

kiškio kramtymas

Gėlės tapetai ant sienos.

Aš esu saulėtas, erzinantis zuikis!

Ir jei aš skubu bėgti,

Veltui zuikis tikras

Jis bando mane pasivyti!

Auksiniai dūmų žiedai

Virš stogų, giraičių, burių

Bėgu, surištas nepastebimai

Saulėtekio spindulys į dangų.

A. Brodskio poema „Saulėtieji zuikiai“

Šokinėja saulėti zuikiai.

Mes jiems skambiname – jie neina.

Buvo čia – o jų čia nėra.

Šokinėti, šokinėti į kampus.

Jų ten buvo ir jų nėra.

Kur zuikiai? Dingo.

Ar juos kur nors radai?

Pagrindinė scena

Įranga: veidrodžiai įvairių formų visiems vaikams ir didesnis veidrodis mokytojui, daiktai lygaus paviršiaus, atspindintys saulės šviesą (folija, stiklas, laikrodis, vanduo, metaliniai daiktai, CD)

Tikslas: Intensyvinti vaikų tiriamąją veiklą, kuria siekiama rasti įvairių būdų, kaip panaudoti veidrodžius saulės šviesai laužyti/atspindėti.

Užduotys:

  1. Sukurkite sąlygas įvaldyti veidrodžių panaudojimo būdus laužyti / atspindėti saulės šviesą.
  2. Skatinkite vaikus samprotauti, spėlioti, kelti hipotezes naudojant veidrodžius saulės šviesai laužyti / atspindėti.

Mokytojas aiškiai parodo šį reiškinį, po kurio vaikai gali eksperimentuoti:

Patirtis Nr. 1:

Kaip gauti saulės spindulį? (nukreipkite veidrodį į saulę taip, kad išeinantis spindulys atsitrenktų į sieną saulės spindulio pavidalu)

Be to, patys vaikai sužinos, kad jei nėra saulės (tvirtai uždarykite užuolaidas), tai bus neįmanoma.

2 patirtis:

Paimkite įvairių formų veidrodžius ir stebėkite, kaip keičiasi patalpos apšvietimas. Naudokite kitus paviršius saulės spinduliams gauti (laikrodžiai (stiklo), vanduo, metaliniai daiktai)

Patirtis Nr.3: (Interaktyvi technologija „Darbas mažose grupėse“)

Prisiminkite mįslę apie centą.

Vaikai kalba apie tai, kad negalėjo pakelti nė cento, nes tai buvo saulės spindulys.

Probleminė situacija : Mūsų lėlė Maša serga. Dabar ji yra savo namuose. Mes žaidžiame su tavimi, o ji viena. Pabandykime nunešti šį „centą“ Mašai. Bet kaip mes jį pakelsime? Ypatingu būdu. Mes daug sužinojome apie saulės spindulius, pagalvokime, ar jie gali mums padėti? Kaip?

Vaikai siūlo savo variantus, vyksta diskusija.

Probleminės situacijos sprendimas : Norėdami pervesti "centą", turite atsistoti tam tikroje padėtyje ir nukreipti spindulį į namą (kad saulės spindulys lūžtų ir pataikytų į namą Mašai).

Pirmas vaikas po saulės spinduliu padeda veidrodį.

– „Kapeika“ dabar ne ant grindų, o ant veidrodžio. Tada į jį atšoko spindulys ir nuskrido tiesiai į Mašos namus. Taip, yra problema: Mašos kambario langas yra kitoje pusėje. Ką daryti?

Antrasis vaikas paima veidrodį ir stovi šalia namo kampo. Ji veidrodžiu pagauna spindulį nuo pirmagimio veidrodžio, nukreipdama jį į Mašos kambario langą. Ten jau trečias vaikas laukia spindulėlio: veidrodžiu paima spindulį ir nukreipia į Mašos kambarį.

Tobulėjimo stadija

Tikslas: Naudoti įgytas žinias ir įgūdžius savarankiškoje praktinėje veikloje

Užduotys:

  1. Užtikrinti savarankiškumo, iniciatyvumo ir gebėjimo vertinti savo bei kito žmogaus veiklą formavimąsi
  2. Pagerinkite savo gebėjimą ieškoti informacijos
  3. Ugdyti kūrybinę veiklą ir skatinti vaikus sugalvoti žaidimo situacijas, kuriose reikia naudoti saulės spindulius.
  4. Eksperimento kampe:
  • Įvairių formų veidrodžiai;
  • Įvairūs lygūs paviršiai, suteikiantys saulės spindulius (stiklas, folija, metalas).
  1. Piešinių paroda „Saulėtieji zuikiai“
  2. Veidrodžio gaminimas mamai (skulptūra)
  3. Žaidimo situacijų sugalvojimas naudojant saulės spindulius:
  • „Parodyk Raudonkepuraitei kelią į močiutės trobelę“
  • „Išgąsdinkime vilką“: neleiskite vilkui užpulti ožiuko saulės spinduliais.
  • „Linksmos pradžios“: saulės spindulių varžybos.

Patirtis #1

Patirtis #2

Tatjana Pavlenko
Žaidimo pamokos santrauka vyresnioji grupė„Įvadas į A. Brodskio eilėraštį „Saulėtieji zuikiai“

GCD pamokos-žaidimo santrauka vyresniųjų grupėje šia tema: «. Brodskis« saulės zuikiai» ».

Produkto aprašymas: Siūlyčiau GCD pamokos-žaidimo santrauka: « Įvadas į eilėraštį. Brodskis« saulės zuikiai» ».

Ši medžiaga bus naudinga parengiamojo ugdymo pedagogams grupėse.

Programos užduotys: Sukurti džiugią vaikų nuotaiką, teigiamą emocinį klimatą. Mokyti vaikus raiškiai skaityti eilėraštis. Iškylančius asociatyvius vaizdinius paverskite produktyvia veikla.

žodyno darbas: saulės spindulys.

Medžiaga: mažas veidrodis /3-4/.

judėti klases: Mokytojas įjungia folmoskopą (jei ne saulė) deda šviesą ant sienos ir mažo veidrodžio pagalba leidžia saulės spinduliai. Tada jis kviečia vaikus daryti tą patį.

Kaip manote, kodėl žmonės pradėjo vadinti akinimu ant sienos? saulės spinduliai? (Kadangi jie kilę iš saulė, atsispindi nuo veidrodžio ir jie yra greiti, kaip zuikiai, šokinėti, bėgioti palei sieną per visą kambarį.

Mokytojas siūlo nustatyti charakterį eilėraščiai. (Linksmas, malonus, linksmas, išdykęs, žaismingas, kurį jis dabar skaitys.

Pabėgėliai šokinėja saulės spinduliai.

Mes jiems skambiname, jie neina. Jie buvo čia ir jų čia nėra.

Šokinėti, šokinėti į kampus. Jų ten buvo ir jų nėra.

Kur zuikiai? Dingo. Ar juos kur nors radai?

BET. Brodskis

Mokytoja kviečia vaikus leisti saulės

zuikiai skaitant lėtai ir išraiškingai eilėraštis. Tai tęsiasi tol, kol išnyks vaikų susidomėjimas. Tada mokytojas pasiūlo sugalvoti pavadinimą šiam žaidimui. ("Aš leidau saulės spinduliai, "Išdykęs zuikiai» , "Mes mylime saulės spinduliai» ir tt). Toliau mokytojas pasiūlo tapyti dažais kiekvienam savo saulės spindulys, kaip vaikai įsivaizduoja.

Vaikai piešia pagal linksmą muziką.

žaidimo pratimas „Paaiškintojai“(pagal televizijos laidos principą „Pro kūdikio burną“) mokytojas pasiūlo paaiškinti posakį « saulės spinduliai» . Vaikai tai paaiškina neįvardydami paties posakio.

Susijusios publikacijos:

Integruota grožinės literatūros ir dailės pamoka pirmoje jaunių grupėje „Saulėtieji zuikiai“ Vaikų veiklos rūšys: žaidybinė, komunikacinė, pažintinė – tiriamoji, produktyvi, suvokimo grožinė literatūra.

GCD santrauka apie paieškos ir tyrimų veiklą antroje jaunesniųjų grupėje „Sunny Bunnies“ Tikslai: padėti suprasti, kad atspindys atsiranda ant lygių blizgančių paviršių, o ne tik šviesoje; išmokyti leisti saulę „zuikius“.

Tikslas: Sukurti kolektyvinę kompoziciją „Kiškiai proskynoje“. Uždaviniai: 1. Įtvirtinti vaikų žinias apie kiškį, jo išvaizda. 2. Mokyti vaikus.

Pamokos „Įvadas į O. Černoricskajos eilėraštį „Katė Vasilijus ir buitinė technika“ santrauka Kalbos raida (grožinė literatūra). Tema: Pažintis su O. Černoricskajos eilėraščiu „Katinas Vasilijus ir Prietaisai" Tikslas:.

Programos turinys: Orientacijos laike, kaip gyvybiškai svarbaus proceso, ugdymas, gebėjimas nustatyti, matuoti laiką (teisingai.

Pamokos santrauka pirmoje jaunių grupėje „Saulė“ Užduotys: Užduotys „pažinimo raidos“ srityje: - supažindinti vaikus su gamtos pokyčiais. - identifikuoti ir pavadinti geltona. - vystytis.

NOD „Saulėtieji zuikiai“ vidurinėje muzikinio ugdymo kompensacinės orientacijos grupėje Tiesiogiai švietėjiška veikla"Saulėtieji zuikiai" vidurinė grupė kompensuojamasis dėmesys muzikiniam ugdymui.

Larisa Čekmareva
Išsamios pamokos santrauka jaunesnioji grupė"Saulėtas zuikis"

GBDOU lopšelis-darželis Nr.80 bendrojo ugdymo tipo su prioritetiniu užsiėmimų, skirtų pažintinei ir kalbos raida Sankt Peterburgo Moskovskio rajono vaikai.

Bendra edukacinė veikla. Pirmas jaunesnioji grupė.

(Pažinimas, grožinės literatūros skaitymas, kūno kultūra, saugumas, darbas, bendravimas, socializacija, meninė kūryba)

Tema:

1. Pratimas "Kur saulės spindulys

2. A. Brodskio eilėraščio skaitymas « saulės zuikiai» .

3. Brėžinys « saulės zuikis»

Tikslas:

1. Išmokite ieškoti saulės spindulys ir papasakoti apie jo buvimo vietą.

2. Padėkite suprasti eilėraščio ir atskirų frazių prasmę.

3. Sukurkite vaikams džiugią nuotaiką, išmokite piešti su dėme saulės spinduliai.

Medžiaga: du veidrodžiai, molbertas, dažai, teptukai, popierius.

Pamokos eiga:

Mokytojas informuoja vaikus, kad dabar grupė gaus saulės spindulį. Pirmiausia vaikai jį mato ant grindų, paskui ant sienos, tada vaikai pastebi jį ant kėdės, po stalu, prie spintos. Vaikai sako kur zuikis kalboje vartojant atitinkamus prielinksnius. Tada ant sienos pasirodo du saulės spindulys. Vaikai džiaugtis: "Daug zuikiai „Pakvieskime juos arčiau“– pasiūlo auklėtoja. Vaikai vilioja zuikiai.

Mokytoja skaito A. Brodskio eilėraštį « saulės zuikiai» :

Pabėgėliai šokinėja -

saulės zuikiai.

Mes jiems skambiname, jie neateina.

Jie buvo čia, o čia jų nėra.

Mokytojas nuima veidrodį klausia: "Kur zuikiai (jų nėra, jie išėjo, pasislėpė). Mokytojas prašo vaikų jų ieškoti. Maži vaikai žiūri po kėdėmis, žiūri už spintos ir pan.

Mokytojas dar kartą skaito eilėraštį, žaisdamas su veidrodžiu, gaudo zuikiai su vaikais.

"Žiūrėk, zuikis užšoko ant molberto. Dabar aš jį sugausiu “, - sako mokytojas. Nupiešia ryškiai geltoną dėmę ant popieriaus lapo.

Mokytojas parodo suapvalintos formos piešimo techniką, atkreipdamas vaikų dėmesį į tai, kaip laikyti teptuką ir paimti dažus ant teptuko, pašalinti dažų perteklių iš krūvos, liečiant stiklainio kraštą.

"Ir dabar zuikisšokinėja ant tavo lapų. Pagauk jį. daug piešti saulės spinduliai».

Vaikai pradeda piešti. Mokytojas kontroliuoja darbo metodus, padeda vaikams, kuriems sunku atlikti užduotį.

Mokytoja kartu su vaikais džiaugiasi, kiek pagavo saulės spinduliai.

Laisvalaikio santrauka vidurinės mokyklos vaikams ikimokyklinio amžiaus"Sveikas saulės spinduliai!"

Pisareva Natalija Valerievna, MADOU Nr. 272 ​​mokytoja, Rostovas prie Dono.
Ši metodinė medžiaga bus naudinga pedagogams darželis darbas su 4-5 metų vaikais. Šį renginį galima pradėti grupėje ir tęsti lauke. Ją tėvai gali naudoti ir vaikščiodami su vaikais.
Tikslas: supažindinti vaikus su sąvokomis „saulės spindulys“ ir „saulės spindulys“.
Užduotys:
Švietimas:
- plėsti vaikų žinias apie negyvosios gamtos reiškinius,
Kuriama:
- lavinti kalbą, dėmesį, atmintį, smalsumą, loginį mąstymą.
Švietimas:
- ugdyti meilę gamtai, domėjimąsi viskuo, kas nauja.
Medžiaga ir įranga: veidrodis kiekvienam vaikui ir didesnis veidrodis mokytojai.
Laisvalaikio eiga:
Mokytoja skaito K. Čukovskio mįslę-eilėraštį apie saulėtą zuikį.
Melas, guli centas prie mūsų šulinio.
Geras centas, bet į rankas neduodama.
Eik atnešk keturiolika arklių
Eik, pakviesk penkiolika stipruolių!
Leisk jiems pabandyti surinkti gražų centą!
Kad Mašenka galėtų žaisti su centu!
Arkliai šuoliavo, atėjo stipruoliai,
Bet jie nepakėlė nuo žemės nė cento,
Jie nekėlė, nekėlė ir negalėjo pajudėti. (Saulėtas zuikis)
Pedagogas:
- Vaikai, ar manote, kad yra kambaryje, kur mes dabar esame? saulės spinduliai?
Vaikai:
- Ne visai).
Pedagogas:
– Saulės spinduliai yra Saulės vaikai, dieną jie apšviečia mūsų grupę, todėl į juos nekreipiame dėmesio. O kas atsitiks, jei sandariai uždarysime užuolaidas ant langų?
Vaikai:
- pasidarys tamsu.
globėjas užsidaro storos užuolaidos langai grupėje:
- teisingai! Saulės spinduliai negali prasiskverbti į mūsų grupę, todėl atsidūrėme tamsoje. Vaikinai, ar norite „pagauti“ saulės spindulius? (atidaro užuolaidas)
Vaikai:
- Taip! Mes norime!
Galbūt kai kurie iš jų jau bandė tai padaryti, tegul pasidalina savo patirtimi.
Mokytoja visiems vaikams išdalina mažus veidrodėlius ir pirmoji bando pagauti saulės spindulį. Vaikai daro tą patį.
Pedagogas:
- Vaikinai, dabar aš jums pasakysiu, kas yra saulės spindulys. Saulės spindulys atsispindi nuo veidrodžio ir „pavirsta“ į saulės spindulį. Saulės spindulys yra saulės šviesos dėmė. Vaikai galvoja ir sako: kodėl mes sakome „zuikis“?
Vaikų atsakymai ir samprotavimai.
Mokytojas skatina neaktyvius vaikus diskutuoti užduodamas pagrindinius klausimus.
Pedagogas:
- jis labai neramus, ir visą laiką kažkur skuba, kaip tikras zuikis. Vaikai, apsimeskime, kad esate saulės spinduliai!?
Vaikai įdeda veidrodžius į dėžutę ir eina į grupės vidurį.
Dinaminė pauzė: „Saulėtieji zuikiai“
Saulės spinduliai žaidžia (vaikai šokinėja vietoje)
Paminėsiu juos pirštu, (mokytojas vilioja vaikams pirštu)
Ir tegul jie bėga pas mane. (vaikai bėga pas mokytoją)
Na, greitai gauk jį! (mokytojas paeiliui liečia vaikus)
Čia - į dešinę, o čia - į kairę!
Vaikinai, mes susitikome su „vidiniais“ saulės spinduliais. Dabar eisime į lauką ir susipažinsime su ten esančiais „gatvės“ saulės spinduliais.
Pasivaikščiojimo tęsinys.
Pedagogas:
- Vaikai, prisiminkime, kas yra saulės spindulys?
Vaikai:
- tai saulės spindulys!
Pedagogas:
– Kas yra saulės spinduliai? Ir iš kur jie atsiranda?
Vaikai:
Tai Saulės vaikai! Jie ateina pas mus iš dangaus!
Pedagogas:
– Saulė mus šildo, saulės spinduliai taip pat šildo. Pažiūrėsim, ar saulės spinduliai mus sušildys. Stenkitės nukreipti saulės spindulius į delnus (jei reikia, padeda mokytojas). Ką tu jauti?
Vaikai:
- šilta ant delno!
Pedagogas:
- Teisingi vaikinai, saulės spinduliai, kaip saulė, atneša mums šilumą ir džiaugsmą.
O dabar pažaiskime su savo saulės spinduliais. Galima pasitelkti A. Brodskio eilėraštį „Saulėtieji zuikiai“.
Pabėgėliai šokinėja – saulės spinduliai.
Mes jiems skambiname, jie neateina.
Jie buvo čia ir jų čia nėra.
Šokinėti, šokinėti į kampus.
Jų ten buvo ir jų nėra.
Kur zuikiai? Dingo.
Ar juos kur nors radai?
Skambant linksmai muzikai vaikai įsileidžia ir gaudo saulės spindulius.

Projektas "Pavasaris"

Programos edukacinė sritis

Vaikų veiklos rūšys

Pažinimas

Pavasario reiškinių stebėjimas gamtoje. Pokalbiai apie pavasario pokyčius. Mįslių spėjimas apie pavasario reiškinius. Pokalbiai apie migruojančius paukščius, keičiančius jų gyvenimą pavasarį. Kalbėkite apie Tarptautinę moters dieną. Geometrinių figūrų ir kirptų drabužių dalių kompiliavimas. Žaidimas „Grafas“ (drabužių detalės). Didaktiniai žaidimai: „Sklido didėjančia, mažėjančia tvarka“ (drabužiai); „Paskirstykite į grupes ir skaičiuokite“ (objektų pasirinkimas pagal pagrindinį požymį). Dviejų kiekybinių grupių lygybės ir nelygybės apibrėžimas. Objekto padėties savęs atžvilgiu nustatymas (toli / arti) Drabužių modeliavimas iš atskirų dalių. Klasifikacija: drabužiai, kepurės, batai; vaikas/suaugęs. Žaidimas "Kas iš ko?" (veltinis skrybėlė – veltinio kepurė). Žiemos ir pavasario palyginimas (dienos ilgumas, saulės šviesa, gamtos reiškiniai, temperatūra). Paveikslo piešimas iš geometrinių figūrų „Pavasaris“ (eglutės iš trikampių, balos – ovalai, saulė – apskritimas, spinduliai – siauri stačiakampiai, namas – geometrinių formų rinkinys). Matematinės puokštės braižymas (ant stiebelių užrašomos išraiškos, ant gėlių – skaičiai). Didaktinis žaidimas "Kas yra nereikalingas?" (iškirpti paveikslėlius pavasario tema).

Bendravimas

Istorijos-aprašymo (mini pasakojimo) apie pavasario pokyčius sudarymas. Šablonų palyginimas: saulė blanki žiemą ir šviesi pavasarį; sniegas, dienos, oras, vėjas ir kt.Žodžių-ženklų, žodžių-veiksmų įvardijimas: pavasaris (koks jis?) - ankstyvas, vėlyvas, ilgai lauktas; saulė, pumpurai, lapai; saulė pavasarį (ką ji veikia?) - šildo, kepa, glosto, šildo; pumpurai, lapai, upeliai...Žaidimas „Pavadink tai meiliai“ ( saulė - saulė ir kt.), „Nesąmonė“ ( Viščiukai inkubuoja kiaušinius ir kt.), „Ištaisykite klaidas“ ( Varnėnas išskrenda iš paukščių namelio), "Skaičiavimas" (žodžiai: paukščių vardai, paukščių namelis, atšildytas lopinėlis, upelis, lizdas), „Vienas – daug“. Mįslės apie pavasarį.

Grožinės literatūros skaitymas

I. Tokmakova „Pavasaris“, „Kaip voverė ir kiškis vienas kito neatpažino“, V. Berestovas „Paveikslėliai balose“, A. Brodskis „Saulės zuikiai“, pasaka „Snieguolė“, „Zajuškinos trobelė“. “, N. Abramceva „Kačiukas ir stiklas“, N. Sladkovas „Lizdas“, B. Zachoderis „Slapta jau seniai buvo pavasaris“, S. Gorodetskis „Pavasario daina“, F. Tyutchev „Žiema pyksta ne be priežasties “, N. Sladkovas „Pavasario džiaugsmai: balandis“, L. Zubkovas „Kieno namuose geriau?»,

Meninė kūryba

Kūrinių svarstymas: S. Gerasimovas „Paskutinis sniegas“, „Ledas praėjo“, A. Savrasovas „Atkeliavo Rookai“, I. Levitanas „Kovas“.

Taikymas: „Skanūs ledai“, „Palinkėjimų medis“, „Paukščiai lizduose“

Modeliavimas: „Kepurė“, „Mimoza“

Brėžinys: „Bast and led trobe“, „Snieguolės“

Statyba "Namai"

Socializacija

Vaidmenų žaidimai: „Sėklų parduotuvė“, „Pavasario kamuolys“. Improvizacinis žaidimas „Gyvūnai ir paukščiai pasitinka pavasarį“. Dalyvavimas Tarptautinės moters dienos minėjime. Didaktiniai žaidimai: „Būna - nebūna“, „Kieno namas?

Darbas

Sodinukų auginimas (atlaisvinimas, laistymas)

Muzika

Klausomasi muzikinių kūrinių: P. Čaikovskio „Laukelės giesmė“, Y. Naymušino „Saulė“, „Pavasaris“ iš A. Vivaldi ciklo „Metų laikai“. Dainuoja: R.Rustamovo/L.Mironovos „Dainavome dainą“, A.Čelcovo/V.Gerčiko „Žvirblis“, V.Voktorovo/E.Tiličejevos „Pavasario polka“.

Kūno kultūra

Gebėjimo šokinėti nuo pėdos ant kojos per virvę įtvirtinimas (vietoje, judėjimas į priekį), kamuoliuko smūgio viena ranka (dešinėn, kairėn) technikos kartojimas, šliaužiojimo ant nuožulniu paviršiumi technikos kartojimas, gebėjimų gerinimas. mušti kamuolį viena ranka (judant į priekį), lavinti gebėjimą bėgioti ratu poromis.

Žaidimai „Taku ant vienos kojos“, „Žiedo metimas“, „Varnos“, „Pataikyk į taikinį“, „Kačiukai ir vaikinai“.

Saugumas

Pokalbiai, diskusijos tema „Kokie pavojai tyko gatvėje pavasarį“ (slidus kelias, krintantys varvekliai, stiprus vėjas, balos). Vaikų saugaus elgesio visuomenėje, namuose ugdymas.

Sveikata

Pokalbiai „Jei nori būti sveikas – grūdink save!“. Higienos taisyklių, valgymo taisyklių laikymasis.

Projekto tikslas: pavasarį duoti žinių apie gyvąją ir negyvąją gamtą, ugdyti meilę gimtojo krašto gamtai, pagarbą jai, formuoti idėjas apie pavasarį, sezoninius pokyčius.

Projekto tikslai: konkretizuoti ir pagilinti vaikų idėjas apie pavasario ženklus, gyvūnų ir paukščių gyvenimo ypatybes pavasarį, ugdyti norą bendrauti su aplinkiniais veiklos procese, lavinti pažintinę veiklą, mąstymą, vaizduotę, atmintį, bendravimo įgūdžius. , produktyvią veiklą, ugdyti kūrybinę iniciatyvą.

Projekto įgyvendinimo formos: pokalbiai, stebėjimai, žaidimų veikla, tiriamoji veikla, grožinės literatūros skaitymas (klausymas), muzikos kūrinių klausymas.

Nariai: Šeimos darželio auklėtiniai.

Numatomas rezultatas: judesių turėjimas pagal amžiaus normas, sąvokų „sveikata – liga“ išmanymas, įsisavinimas elementarios taisyklės saugus elgesys, vienijasi žaidime, stebi vaidmenų pavaldumą, moka panaudoti detales, atsižvelgiant į jų struktūrines savybes, išskiriant daiktų savybes (spalvą, formą, dydį), gebėjimą skaičiuoti ir lyginti objektus, nustatyti jų padėtį. objektą erdvėje, suprasti ir taisyklingai vartoti žodžius kalboje , klijuoti daiktų atvaizdus iš kelių dalių, perteikiant paprastą siužetą dažais, atpažįstant dainas ir melodijas, atliekant judesius pagal muziką, atliekant judesius daiktais.

1 PRIEDAS

I. Tokmakovos „Pavasaris“.

Greitais žingsniais pas mus ateina pavasaris,

Ir sniego pusnys tirpsta po kojomis.

Ant pakraščių matosi juodos atšilusios dėmės.

Teisingai, pavasaris turi labai šiltas kojas.

„Kaip voverė ir kiškis vienas kito neatpažino“ - jakutų liaudies pasaka.

Vieną vasarą voverė ir kiškis susitiko ir susidraugavo. Tada atėjo žiema. Sniegas. Voverė iškėlė lizdą aukštai medyje. Ir kiškis įsitaisė po negyva mediena.

Štai voverė žiūri į savo draugą iš lizdo ir neatpažįsta: buvo pilka, bet tapo balta. „Tai turi būti kažkas kitas“, – galvoja voverė. O voverės kiškis taip pat neatpažįsta: ji buvo raudonplaukė, o ši – pilku kailiniu.

Ir tik tada draugai atpažino vienas kitą, kai vėl atėjo vasara. Kiškis vėl papilkė, o voverė – raudona.

„Paveikslėliai balose“ V. Berestovas

Nuotraukos balose!

Pirmasis yra namas

Kaip tikras

Tik aukštyn kojom.

Antra nuotrauka.

Dangus jai

Kaip tikras.

Net mėlyna.

Trečias paveikslas.

siūlas ant jo,

Kaip tikras

Bet žalesnis.

Ir ketvirtoje

paveikslėlį

Sušlapau

„Saulėtieji zuikiai“ A. Brodskis

Pabėgėliai šokinėja -

Saulėti zuikiai.

Mes juos vadiname -

Buvo čia -

O jų čia nėra.

Ar ten buvo -

O jų ten nėra.

Kur zuikiai?

Ar juos kur nors radai?

„Saulėgrįža“ N. Sladkovas (ištrauka)

Mėlynas kovo mėnuo. Mėlynas dangus, mėlynas sniegas. Mėlynas ledas ant sniego. Kovas kieme mėlynas – laikas ryškiai saulei ir dryžuotam sniegui; žiema yra pabaiga, o pavasaris - pradžia.

Visuose apsnigtuose laukuose yra raudonos dėmės - atšildyti lopai. Tai balandžio strazdanos.

Kasdien jų daugėja. Prieš mirktelėjus, visos šios mažos strazdanos susilies į vieną didelę spyruoklę.

„Žiema pyksta ne veltui“ F. Tyutchev

Žiema pyksta

Jos laikas praėjo

Pavasaris beldžiasi į langą

Ir važiuoja iš kiemo.

Ir viskas buvo užimta

Viskas verčia žiemą išeiti -

Ir danguje lervos

Pavojaus signalas jau buvo pakeltas.

Žiema vis dar užimta

Ir niurzga dėl pavasario.

Ji juokiasi akyse

Ir kelia tik didesnį triukšmą...

Pikta ragana supyko

Ir gaudydamas sniegą,

Paleisk, bėk

Gražiam vaikui...

Pavasario ir sielvarto neužtenka:

Išskalbtas sniege

Ir tapo tik skaistalai

Prieš priešą.

"Snieguolė"

Viskas pasaulyje vyksta, viskas pasakyta pasakoje. Ten gyveno senelis ir moteris. Jie turėjo visko apsčiai – ir karvę, ir avį, ir katę ant krosnies, bet vaikų nebuvo. Jiems buvo labai liūdna, jie visi liūdėjo. Kartą žiemą baltas sniegas iškrito iki kelių. Kaimyno vaikai išliejo į gatvę – pasivažinėti rogutėmis, mėtyti sniego gniūžtes, ėmė lipdyti sniego senį. Senelis pažvelgė į juos pro langą, pažiūrėjo ir pasakė moteriai:

Ką, žmona, sėdi susimąsčiusi, žiūri į svetimus vaikus, einam ir senatvėje pasivaikščiosim, dar ir sniego senį padarysime.

O senolė, tiesa, irgi linksmai praleido valandą. - Na, einam, seneli, į gatvę. Bet kodėl turėtume piešti moterį? Sukurkime Snieguolės dukrą.

Ne anksčiau pasakyta, nei padaryta.

Seni žmonės nuėjo į sodą ir nulipdykime snieguotą dukrą. Jie sukūrė dukterį, vietoj akių įsmeigė du mėlynus karoliukus, padarė dvi duobutes ant skruostų ir iš skaisčiai raudonos juostelės burną. Kaip gera yra sniego dukra Snegurochka! Senelis ir moteris žiūri į ją - jie nemato pakankamai, jie žavisi - jie nesiliauja žavėtis. Ir Snieguolės burna šypsosi, plaukai susisuka.

Snieguolė pajudino kojas ir rankas, pajudėjo iš savo vietos ir per sodą nuėjo į trobelę.

Senelis ir moteris, regis, išprotėjo – priaugo prie vietos.

Senelis, - rėkia moteris, - taip, tai mūsų gyva dukra, brangioji Snieguolė! Ir ji puolė į trobelę... Tai buvo tam tikras džiaugsmas!

Snieguolė auga nepaprastai greitai. Kiekvieną dieną Snieguolė vis gražesnė. Senelis ir moteris jos nematys pakankamai, nekvėpuos. O Snieguolė – kaip balta snaigė, jos akys – kaip mėlyni karoliukai, šviesia pynė iki juosmens. Tik Snieguolės veide nėra skaistalų, o jos lūpose nėra kraujo. O Snieguolė tokia gera!

Čia atėjo pavasaris-giedras, pumpurai išbrinko, bitės išskrido į lauką, giedojo lynas. Visi vaikinai laimingi, laukiami, merginos dainuoja pavasario dainas. Bet Snieguolė nusibodo, jai pasidarė liūdna, ji vis žiūrėjo pro langą, liejo ašaras.

Taigi atėjo raudona vasara, soduose žydėjo gėlės, laukuose bręsta duona ...

Labiau nei bet kada Snieguolė susiraukia, viską slepia nuo saulės, viskas būtų jos pavėsyje ir šaltyje, o dar geriau lietuje.

Senelis ir moteris aikteli:

Ar tau gerai, dukryte? - Aš sveika, močiute.

Ir ji viską paslepia kampe, nenori išeiti į gatvę. Kartą merginos rinkosi į mišką uogauti – aviečių, mėlynių, raudonų braškių.

Jie pradėjo skambinti Sniego mergaitei:

Eime, eime, Snieguolė! .. - Eime, eime, drauge! Ir tada senelis ir močiutė sako:

Eik, eik, Snow Maiden, eik, eik, mažute, linksminkis su savo merginomis.

Snieguolė paėmė dėžutę, su draugais nuėjo į mišką. Draugės vaikšto po mišką, pina vainikus, šoka apvalius šokius, dainuoja dainas. O Snieguolė rado šaltą upelį, sėdi šalia, žiūri į vandenį, sušlapina pirštus srauniame vandenyje, žaidžia su lašeliais, kaip perlais.

Taigi atėjo vakaras. Merginos žaidė, užsidėjo vainikus ant galvų, pakurstė krūmynų laužą ir pradėjo šokinėti per laužą. Snieguolė nelinkusi šokinėti ... Taip, jos draugai prilipo prie jos. Snieguolė priėjo prie laužo ... Ji stovi, dreba, jos veide nėra kraujo, jos šviesia pynė subyrėjo ... Draugės šaukė:

Šok, šokinėk, Snieguolė!

Snieguolė pribėgo ir pašoko...

Jis ūžė virš ugnies, skundžiamai dejavo ir Snieguolės nebėra.

Virš laužo driekėsi balti garai, susisukę į debesį, į dangų skrido debesis.

Snieguolė ištirpo...

„Zajuškinos trobelė“

Kartą gyveno lapė ir kiškis. Lapė turi apledėjusią trobelę, o kiškis – bastą. Štai lapė erzina kiškį:

Mano trobelė šviesi, o tavo tamsi! Manasis šviesus, tavo tamsus!

Atėjo vasara, ištirpo lapės trobelė. Lapė ir prašo kiškio:

Leisk man kiškis, bent į kiemą pas tave!

Ne, lape, aš tavęs neįleisiu: kodėl erzinote?

Lapė pradėjo daugiau maldauti. Kiškis įsileido ją į savo kiemą.

Kitą dieną lapė vėl klausia:

Leisk man, kišk, į verandą.

Lapė maldavo, maldavo, kiškis sutiko ir išleido lapę į prieangį.

Trečią dieną lapė vėl klausia:

Leisk mane, kiški, į trobelę.

Ne, neįleisiu: kodėl erzinote?

Ji maldavo, maldavo, kiškis įleido į trobelę.

Lapė sėdi ant suoliuko, o zuikis ant krosnies.

Ketvirtą dieną lapė vėl klausia:

Zainka, zainka, leisk man prie tavo krosnies!

Ne, neįleisiu: kodėl erzinote?

Ji paklausė, lapė paklausė ir maldavo – kiškis ją paleido ant krosnies.

Praėjo diena, kita - lapė pradėjo varyti kiškį iš trobelės:

Išeik, dalgis! Aš nenoriu gyventi su tavimi!

Taigi ji išmetė.

Kiškis sėdi ir verkia, sielvartauja, šluosto letenomis ašaras. Bėga pro šunį

Tyaf, tyaf, tyaf! Ko po velnių tu verki?

Neverk, zuikiai, sako šunys. - Mes ją išvarysime.

Ne, neišmesk manęs!

Ne, išeikime!

Nuėjo į trobelę.

Tyaf, tyaf, tyaf! Eik, lape, išeik!

Ir ji jiems pasakė iš krosnies:

Šunys išsigando ir pabėgo.

Vėl zuikis sėdi ir verkia. Pro šalį eina vilkas

Ko po velnių tu verki?

Kaip man neverkti? Aš turėjau trobelę su šleifu, o lapė – ledinę. Atėjo pavasaris. lapės trobelė ištirpo. Lapė paprašė manęs ateiti, bet ji mane išspyrė.

Neverk, zuik, - sako vilkas, - aš ją išvarysiu.

Ne, tu nebūsi išmestas! Jie varė šunis – jų neišvarė ir tu jų neišvarysi.

Ne, aš tave išvarysiu!

Uyy... Uyyy... Eik, lape, išeik!

O ji iš orkaitės:

Kaip iššoku, kaip iššoku - šukės eis galinėmis gatvėmis!

Vilkas išsigando ir pabėgo.

Čia sėdi kiškis ir vėl verkia. Yra senas lokys:

Ko tu, zuikiai, verki?

Kaip aš galiu, meška, neverkti? Aš turėjau trobelę su šleifu, o lapė – ledinę. Atėjo pavasaris. lapės trobelė ištirpo. Lapė paprašė manęs ateiti, bet ji mane išspyrė.

Neverk, zuik, sako meška, aš ją išvarysiu.

Ne, tu nebūsi išmestas! Šunys važiavo, varė - neišvarė, pilkas vilkas važiavo, važiavo - neišvarė. Ir tu nebūsi išmestas.

Ne, aš tave išvarysiu!

Meška nuėjo į trobelę ir suriko:

Rrr... rrr... Eik, lape, išeik!

O ji iš orkaitės:

Kaip iššoku, kaip iššoku - šukės eis galinėmis gatvėmis!

Meška išsigando ir išėjo.

Vėl kiškis sėdi ir verkia. Ateina gaidys, dalgis nešasi.

Ku-ka-re-ku! Zainka, ko tu verki?

Kaip man neverkti? Aš turėjau trobelę su šleifu, o lapė – ledinę. Atėjo pavasaris. lapės trobelė ištirpo. Lapė paprašė manęs ateiti, bet ji mane išspyrė.

Nesijaudink, zuikiai, aš už tave išvarysiu lapę.

Ne, tu nebūsi išmestas! Šunys išvažiavo - neišvarė, pilkas vilkas išvažiavo, nuvarė - neišvarė, senas lokys išvažiavo, išvarė - neišvarė. Ir tu nebūsi išmestas.

Gaidys nuėjo į trobelę:

Lapė išgirdo, išsigando ir pasakė:

aš rengiuosi...

Gaidys vėl:

Ku-ka-re-ku! Einu kojomis, raudonais batais, dalgį ant pečių nešioju: noriu lapę nupjauti, lapė iš krosnies nuėjo!

O lapė sako:

dėviu paltą...

Gaidys trečią kartą:

Ku-ka-re-ku! Einu kojomis, raudonais batais, dalgį ant pečių nešioju: noriu lapę nupjauti, lapė iš krosnies nuėjo!

Lapė išsigando, nušoko nuo krosnies – taip, bėk. Ir kiškis ir gaidys pradėjo gyventi ir gyventi.

N. Abramcevo „Kačiukas ir stiklas“.

Dulkėtoje žolėje prie tako blizgėjo gražus stiklo gabalas. Nuostabus stiklas, šviesus, linksmas. Stiklas pagavo saulės spindulį, sviedė jį tarsi į delną ir numetė netikėčiausia kryptimi. Tarsi užkerėtas kačiukas pažvelgė į stiklinę. Jis bandė atspėti, kur šis ar tas spindulys išmes stiklą. Labai norėjau pagauti spalvotą zuikį.

Iš pradžių kačiukas buvo drovus, o paskui mandagiai paklausė:

Ar galiu pagauti tavo zuikius?

tikrai! Kartu žaisti smagiau, – atsakė stiklinė.

Jie žaidė ilgai. Nuostabus raudonas stiklas žaidė kartu su kačiuku: jis buvo suaugęs. Pro šalį ėjo žmonės – kojos kačiukui ir stiklo gabalas. Sandalai, sportbačiai, basutės... Staiga prie raudono stiklo prisilietė kažkokie gražūs, tikriausiai susimąstę batai. Jis pašoko, nukrito ant tako asfalto, atsitrenkė ir... subyrėjo. Blykstelėjo šukės.

Kačiukas buvo nustebęs, sutrikęs, nusiminęs.

Beveik apsiverkė: tarp stiklo šukių nerado to paties.

Stiklas! Stiklas! jis paskambino. - Kur tu esi?

Aš esu skeveldra! Aš ne stiklas! Aš esu skeveldra! - skambėjo iš visur.

Skeveldros... Gražios kaip brangakmeniai. Jie skambina, juokiasi, kviečia kačiuką žaisti. Ir nubėgo pasivyti gražiais batais: staiga jie žino, kur tas raudonas stiklas. Manau, kad tai negerai. Batai atspindi kažką rimtesnio.

„Lizdas“ N. Sladkovas

Pirmą sausos žolės kekę strazdas įdėjo į beržo šakutę. Padėjo jį, ištiesino snapu ir pagalvojo.

Štai ir yra – iškilminga akimirka, kai viskas už nugaros ir viskas priekyje. Už žiemojimo svetimuose pietiniuose miškuose, sunkus skrydis tolimais atstumais. Priešais – lizdas, jaunikliai, darbas ir nerimas.

Beržo šakutė ir žolės kekė kaip naujo gyvenimo pradžia.

Kad ir kokia diena būtų, lizdas aukštesnis ir platesnis. Kartą jame atsisėdo juodvarnis ir liko sėdėti. Lizdą ji visiškai paskendo, nosis ir uodega kyšo.

Bet juodvarnis viską matė ir girdėjo.

Debesys driekėsi per mėlyną dangų, o jų šešėliai šliaužė žalią žemę. Briedis vaikščiojo ant polių. Kiškis nerangiai kluptelėjo. Gluosninė vėgėlė, pūkuota kaip gluosnio ėriukas, dainuoja ir dainuoja apie pavasarį.

Beržas lopšio paukščio namelį. Ir saugo jį – uodegą ir nosį. Jie išsikiša kaip du sargybiniai. Kai jie išsikiša, tada viskas gerai. Taigi miške tylu. Taigi, viskas priešakyje!

„Pavasario džiaugsmai“ N. Sladkovas

Pavasaris yra greičiausias metų laikas. Nauja diena – nauji įvykiai. O kovo mėnuo visai nepanašus į balandžio, o balandžio mėnesio nepanašus į gegužinius. Ir visi įvykiai yra džiugūs.

Kovas: žaižaruojanti saulė, liepsnojantis sniegas, mėlyni šešėliai.

Balandis: šnekūs upeliai, raudoni atitirpę lopai, pirmieji žiedai.

Paskutinė pavasario pūga, paskutinis sniegas, paskutiniai varvekliai.

Pirmieji žiedai, pirmieji drugeliai, pirmieji lapai. Pirmas lietus, pirmas griaustinis, pirma vaivorykštė! Na, ši saulė turi jėgų: ištirpdė visą sniegą, išdžiūvo ir sušilo žemė. Saulė visus džiugina, pavasaris visus džiugina.

„Ilgą laiką pavasaris ėjo paslaptyje“ B. Zakhoder

Ilgą laiką pavasaris prabėgo paslapčia

nuo vėjo ir šalčio,

Ir šiandien tiesiai

taškytis per balas,

Varo ištirpusį sniegą

su triukšmu ir skambesiu,

Pievoms išasfaltuoti

žalias aksomas.

"Greitai, tuoj bus šilta!" -

ši žinia pirmiausia

būgnavimas ant stiklo

gluosnis su pilka letenėle.

Netrukus tūkstančiai starkių

susidraugauti su namais,

Greitai pasirodys daug jauniklių

pažiūrėk lauk.

Per dangų praskris debesys

o tu pirmą kartą

kristi ant delno

lietaus lašai.

2 PRIEDAS(žodžiai)

"Mes dainavome dainą"

Žodžiai L. Mironovos, muzika R. Rustamovo

  1. Švytinti saulė linksmai šypsojosi,

Daina yra: la-la-la!

Paprasta daina: la-la-la!

  1. Už lango linksmai sukosi žvirbliai,

Nes dainavome mamytei dainą.

  1. Linksmai čiulbėjo pavasario upeliai,

Nes dainavome mamytei dainą.

  1. Pirmosios snieguolės linksmai linktelėjo,

Nes dainavome mamytei dainą.

"Žvirblis"

Žodžiai A. Čelcovo, muzika V. Gerčiko

  1. žvirblis, žvirblis,

Jūs nebijote žmonių;

Jei eisime pasivaikščioti

Rasime jus visur.

  1. Jūs neskrendate į pietus

Nuo šaltų žiemos audrų

Ir maudytis pavasarį

Pirmoje lietaus baloje.

  1. Ryte pas mus pro langą

Skrenda iš kiemo

Tavo linksmas, skambantis verksmas:

— Labas rytas, čik-čirik!

"Pavasario polka"

Žodžiai V. Viktorovo, muzika E. Tilicheeva

  1. Polka kiškiai šoka pievoje,

Ant šieno kupetos šoka polka.

  1. Šoka antys, lokys ir lapė,

Choras: La, la, la, la, la! - 4 kartus.

  1. Ryte smagu.

Pavasaris atėjo į mišką!

3 PRIEDAS (PAPILDOMA MEDŽIAGA)

Snieguolė

Miške, kur beržai susigrūdo minioje,

Į putiną žvilgtelėjo mėlyna akis.

Iš pradžių po truputį

Ištiesk žalią koją

Tada jis išsitempė iš visų savo skaisčiai raudonų jėgų

Ir tyliai paklausė:

„Matau, kad oras šiltas ir giedras,

Pasakyk man, ar tikrai pavasaris?

P.S.Solovjova

šaukiniai

Krinta nakties šalnos

Šalti vėjai švilpia.

Drebulės, ąžuolai ir beržai

Jie miega po vėsiomis žvaigždėmis.

Tačiau ore yra pokyčių

Jie pažadino pušį:

Adatos kaip antenos

Pavasaris jau atėjo.

PAVASARIO SVEČIAS

Mielas giesmininkas,

vietinė kregždė,

Ji grįžo į mūsų namus

Iš svetimo krašto.

Garbanos po langu

Su gyva daina

„Aš esu pavasaris ir saulė

Aš atsinešiau su savimi…“

(1905 m.) K. Ldovas (K. N. Rosenblumas)

Labas pavasaris!

Pavasario gėlė naujoje žolėje

Prisimerkusi meili akis.

Auksaplaukė sėdėjo ant klevo

Žalias mazgas.

Kaip geltonskrutis paukštis:

Aiškiame aukščio spindesyje,

Šviečia saulė, visur džiaugsmas,

Labas mielas pavasaris!

1915 Požarova

Po maža egle

Snieguolė išdygo

Pūgos pabėgo

Ir šaltis praėjo!

Kas valandą

Paskelbta

Pačiame pavasarį

Atkreipiant dėmesį,

Nuleidęs delnus,

Su baltomis pirštinėmis

Kaip laikrodis

Yra putinas

Ant šaltos kojos.

Vladimiras Orlovas

Kovas

Tas šaltukas

Tos balos mėlynos

Ta pūga

Tai saulėtos dienos.

Ant kalvų

Sniego dėmės

Pasislėpęs nuo saulės

Virš žemės-

žąsies grandinėlė,

Ant žemės -

Brook pabudo

Ir žiemos pasirodymai

Išdykęs, žalias

Saulė šnabžda

Saulė šnabžda lapui:

Nesidrovėk, balandėle!

Ir paima jį iš inkstų

Dėl žalios priekinės spynos.

Pavasaris

Sveiki, pavasario pirmoji žolė!

Kaip ištirpo? Ar džiaugiatės šiluma?

Žinau, kad tau ten smagu ir žavisi,

Jie dirba kartu kiekviename kampe.

Visi paskubėkite jauną šaknį

(1911) S. M. Gorodetskis

Pavasaris ateina

Ryte buvo saulėta

Ir gana šilta.

Ežeras platus

tekėjo per kiemą.

Vidurdienį sušalo

Vėl atėjo žiema

Ežeras užsitęsė

Stiklo pluta.

Aš padalinau ploną

garso stiklas,

Ežeras platus

Vėl nutekėjo.

Praeiviai sako:

Pavasaris ateina!

Ir tai aš dirbu

Ledo lūžimas.

Diena ir naktis

Naktis žiemą - kaip juoda katė,

Diena kaip pilka pelė

Bet pavasaris, pavasaris ateina

Ryškiai, skambiai krenta nuo stogų.

Negali sulaikyti šalčio

Triukšmingas upelių džiaugsmas,

Paukščiai pradėjo skraidyti

Žvirblių čiulbėjimas garsesnis.

Dingsta tamsa ir tyla

O dabar atvirkščiai:

Naktis kaip pilka pelė

Diena yra didelė, blizganti katė.

P. Solovjova

Ding! Donas!

Ding! Donas!

Kas tas švelnus garsas?

Tai snieguolė

Šypsokis per miegą!

Tai kieno pūkuotas spindulys

Taip kutena dėl debesų,

Priversdami mažuosius

Šypsena nuo ausies iki ausies?

Kieno tai šiluma?

Kieno gerumas

Priverčia nusišypsoti

Zuikis, vištiena, katė?

Ir dėl kokios priežasties?

Pavasaris ateina

Aplink miesta!

Ir pudelis turi šypseną!

Ir žuvys akvariume

Nusišypsojo iš vandens

Besišypsantis paukštis!

Taigi pasirodo

Kas netinka

Viename puslapyje

Šypsena beribė, -

Kaip malonu!

Tai yra ilgis

Tai yra plotis!

Ir dėl kokios priežasties?

Pavasaris ateina

Aplink miesta!

Vesna Martovna Podsnežnikova,

Vesna Aprelevna Skvorešnikova

Pavasaris Maevna Chereshnikova!

Yunna Moritz

Veidas į pavasarį

Lėtai

Sniegas nukrito

pasidarė juodas

Visi pasaulyje

paukščių pulkai,

Ant medžių -

žiedlapiai,

Ir smirdantis

Mėlyname danguje -

Ir skristi

Geriausias

Pasaulyje – man:

Išilgai šlapio tako

Atsuktas į spyruoklę

Drėkinimas

Romanas Safas

Išsklaidyta žiema

Vis dar stovi aplinkui

Medžiai pliki

Ir lašai nuo stogo

Lašelinis smagumas.

Žiema yra kažkur

Bėk paniškai

Ir labai blogai

Pasuko maišytuvus.

Šalia pušų putinas

Žiūri į dangų – lengvas, švelnus

Kokie snaigių žiedlapiai!

Netiesk jam rankų -

Staiga žiedlapiai ištirpsta!

Ivanas Emelyanovas

PAVASARIO NAUJIENOS

Žvirbliai man šiandien pasakė -

Nežinau, ar tai tiesa, jau pavasaris.

Negaliu patikėti: vakar žaidėme sniego gniūžtes

O ant tvenkinio skaidrus ledas tvirtas.

Čivik-čik-čik! Iš kur tu žinai?

Kas tau papasakojo apie pavasarį, paukšteliai?

„Vidurdienio spindulys glostė mūsų sparnus,

Šiandien nuskambėjo pirmieji lašai.

(1912) O.A. Belyaevskaya

CHIK-CHIRIK!

Jau šilta. Ir kartais

Iš sodo pasigirsta garsus verksmas.

Paskui – minia žvirblių

Jie šaukia ant šakų: čirp-čirp!

Patenkinti paukščiai, kad iš debesų

Akimirką jiems žvilgčios saulė;

Jie susitinka su šiuo spinduliu

Linksmas klyksmas: čirp-čirp!

Tas spindulys jiems šnabžda, kad žemė

Viskas greitai taps kaip gėlių sodas,

Paskęsk lauko žalumoje...

Ir garsiau girdi: cyp-čirp!

(1886) I. I. Kosiakovas

PAVASARIS

žvirblis, žvirblis,

Čiulpantiems smagiau!

Pašok mažute

Prie atlydžio!

Jūs esate šalta žiema

Liūdi miško tyruose,

Žinojo iš alkio

Su žvarbiu šalčiu.

Bet ji atėjo, ryški, raudona,

Su Dievo malonės pavasariu:

Prie žvirblio

Bus grūdų!

Kaip jūs patekote į beržyną

Švelnus kiškis-seryak,

ūsuotas žvėris,

Gyvūnas pūkuotas.

Ausis aukštyn, lope taip, lope:

„Sveikas, mano pavasario miškas!

Kvepia inkstais

Taip, daigai ... "

Ir miškas ošia atsakydamas:

„Su pavasario švente, mano šviesa,

Laimingas rytas,

Su palaiminta saule!

Aš, miškas, myliu tave,

Skanus, sotus maistas:

Ar kiškis

Daug žolelių!

Požarova

Linksmai parėmė

Pavasaris iš miško

Meška jai atsakė

Gurzgimas iš miego.

Prie jos prišoko zuikiai

Prie jos atskrido bokštas;

Ežiukas riedėjo paskui

Kaip dygliuotas kamuolys.

Voverė susijaudino

Žiūrėdamas iš įdubos, -

Pūkuotukas laukė

Šviesa ir šiluma!

Išdidžiai piešė save

Šviesintas boras;

Ant šakų rudos

Paukščių choras sušuko.

L.Agračiova

Balandį

Pirma saulėta diena.

Vėjas pučia.

Žvirbliai linksminasi

Šiomis šiltomis valandomis.

Ir varvekliai verkė

Ir nukabino nosį.

pavasario kavalerija

Nė lašo pavasario

Pralaužia ledą

Tai puolime

Ateina kavalerija.

Sutiktas paukščių

Ankstyvomis valandomis

plojančių kanopomis

Pavasario kavalerija.

Ir nė trupučio

Laisva aplink -

maži kardai

Blizgesys sidabru.

Vikriai sniege

Skrenda kavalerija

paliekant juodą

Kanopų skylės.

PAVASARIO LAUKIAME

Neieškok gėlių žiemos laukuose,

Visa žemė vis dar buvo padengta sniegu;

Po sniegu šilta gėlėms ilsėtis;

Kada vėl pabus mažieji?

Ne visi tie patys šalčiai ir pūgos -

Pas mus ateis šiltos, raudonos dienos:

Pavasaris visur klajos po laukus

Ir giraitė, ir laukas, ir upė pažadintų.

Ji, sulaužydama ledo pančius,

Šaltis nuims uždangas nuo gamtos,

Pažadink gėles iš žiemos miego,

Mažieji peržvelgs ir sakys: „Pavasaris!

(1864) L.N.Modzalevskis

Balandžio miške

Gera miške balandžio mėnesį:

Kvepia lapų puviniu

Gieda įvairūs paukščiai

Lizdai statomi ant medžių;

Plautinės žolės laukymėse

Stengiasi pasiekti saulę

Tarp žolelių morengus

Pakelti dangtelius;

Pumpurų šakos išsipučia

lapai prasiskverbia,

Pradėkite skruzdėlę

Sutvarkyk savo rūmus.

G. Ladonščikovas

Vėjas

Vėjai slenka dangumi,

Vėjai išpučia skruostus;

Jie pučia, pučia, drasko lapus,

Piktas, piktas, piktžolės sutraiškytos.

Virš upės vingiuoja gluosniai

Upėje bangos slenka.

Klaida bėga per lauką,

Ant jo esanti vilna verta akcijų.

Brolis ir sesuo buvo palaidoti.

Mano sesers pynės buvo supurtos.

Vėjas, vėjas, neblokuok

Nustok tai daryti! Juk gegužė!

(1912) P. P. Potiomkinas

MIŠKE

Tyliai ėjo šešėliniu taku

Aš, susimąstęs ir nedrąsus;

Aplink mane žilaplaukė ir pelkėta,

Tirpsta, tirpsta sniegas.

Ploname degančių adatų tinkle

Tirpsta, tirpsta sniegas.

Vėjas judino medžių šakas,

Vėjas bėgo per mišką, šokinėjo,

Užpakalinėse adatose sek.

Ten viršuje, kur lanksčioje eglėje

vaivorykštės įtrūkimai

Jis trenkė, pažvelgė žemyn

Miego spinduliai.

Ir aplink, netvirtai nuo vėjo,

Sniegas ištirpo pilkas ir lipnus,

Ir staigiai ir užkimstamai

Krakžė Rooksas.

(1906 m.) V. Piastas (V. A. Pestovskis)

Po potvynio

Lietus praėjo, balandis vis šiltesnis,

Visą naktį – rūkas, o ryte

Pavasarinis oras tikrai miršta

Ir pamėlynuoja su švelnia migla

Tolimose miško proskynose.

Ir žalias miškas tyliai snaudžia,

Ir miško ežerų sidabre

Net lieknesnis už jo kolonas,

Daugiau šviežių pušų vainikų

Ir subtilus maumedžių raštas!

Žvirblis

žvirblis susiraukė

Gyvas, sveikas

Ir nepažeistas.

Sugauna kovo mėn

Saulė

Su kiekviena plunksna

PASKUTINIS SNIEGAS

„Tirpu, tirpstu, tirpstu visur,

Išliesiu ploną siūlą.

Štai ir išsiliejo. Aš bėgu.

Kartu su ledo lytimi, kartu su plonu

Į tolimą jūrą aš nuskrisiu

Ir skambi jūros banga

Nuskubėsiu prie senų uolų.

O kas čia bus pavasarį

Aš nežinau, aš nežinau!"

Verkė, verkė paskutinis sniegas:

„Tirpu, tirpstu, išplaukiu,

Negrįš!"

(1913) S. Severny

Ant gluosnio pražydo pumpurai

Ant gluosnio pražydo pumpurai,

Beržo silpni lapai

Atskleidė – sniegas nebėra priešas.

Ant kiekvieno iškilimo išdygo žolė,

Įduba tapo smaragdine.

K. Balmontas

Pievoje, takelyje

Piktžolės prasiveržia.

Nuo kalvos teka upelis.

O po medžiu sniegas.

B. Zakhoderis

Išskirkite lapą ar mėlyną gėlę

Visi paskubėkite jauną šaknį

Anksčiau nei gluosnis iš švelnių pumpurų

Pirmasis parodys žalią lapą.

Gorodetskis

Čia ateina pūgos

Čia pūgos baigėsi.

Sniegas nuo stogo

Iššoko vakare.

Ant juodos eglės

geltonas mėnuo

Išlenkęs nugarą.

Ko jis ieško

Ten?

Ką jis svarsto, aštriaregis?

Gal būt,

Snieguolės mėlyna

Pasirodė

Ant kalno?

Bando švilpukus.

Tamsiose trobelėse

Miegamosios lemputės.

Ir ilgiau

Nei varvekliai

Atėjo kovo dienos.

G. Novitskaja

Dainininkai grįžo

Nuo vidurdienio spindulių

Nuo kalno nutekėjo upelis

Ir mažas putinas

Užaugo ant atlydžio.

Varnėnai grįžta

Darbininkai ir dainininkai

Žvirbliai prie balos

Jie sukasi triukšmingame pulke.

Ir robin ir strazdas

Užsiima lizdų įtaisu:

Nešioti, dėvėti namuose

Paukščiai prie šiaudų.

Panašūs straipsniai

2022 m. my-cross.ru. Katės ir šunys. Maži gyvūnai. Sveikata. Vaistas.