Pirštų gimnastika grybai ir uogos. Pirštų gimnastika leksikos temomis. Didaktinis žaidimas "Ką valgė zuikis?"

Natalija Semenova
Pirštų žaidimų rinkinys tema „Daržovės ir vaisiai“ antram jaunesnioji grupė

Rengiant ikimokyklinio ugdymo įstaigų užsiėmimų programą, reikėtų atsižvelgti į amžiaus ypatybės studentai. Trejų ar ketverių metų vaikams pagrindinė veikla yra žaidimas. Žaisdami vaikai mokosi aplinką, įsisavinti socialinius vaidmenis, įsisavinti elementus tautinė kultūra. Patyrę mokytojai griebiasi darnios savo mokinių raidos pirštų gimnastika, kuris taip pat gali būti naudojamas atliekant žaidimo pratimus.

Pirštas gimnastika yra pratimų rinkinys, skirtas lavinti smulkiąją rankų motoriką. Vertė pirštu gimnastika slypi tame, kad lavindami vaikų rankas skatiname mokinių kalbos raidą.

Pirštas Gimnastika – tai universalus pratimų rinkinys, kuriuo vienu metu galima lavinti rankų motoriką, kalbą, taip pat vaizduotę ir atmintį.

Pamokos tikslai pirštu gimnastika darželyje Šitie yra:

Smulkiosios motorikos ir judesių koordinacijos lavinimas pirštai;

Garsų artikuliacijos tobulinimas ir kalbos ritmo formavimas;

Aukštojo psichologinio ugdymo funkcijas: mąstymas;

Suvokimai;

Vaizduotė;

Mokinių atkaklumo, dėmesingumo formavimas.

Vykstant pirštu gimnastika su vaikais nuo trejų iki ketverių metų, mokytojas turi nuspręsti taip užduotys:

Ugdykite mažus judesius pirštai, taip pat veiksmų sinchroniškumas abiejų rankų pirštai;

Derinti rankinius ir žodinius veiksmus; ugdyti aukštesnes vaikų psichologines funkcijas kartojimas ir tokio pobūdžio žaidimuose naudojamų rimų įsiminimas, taip pat žaidimo teksto vizualizavimas;

Formuoti vaikų susidomėjimą tokio pobūdžio žaidimais;

Darbe naudoti folklorinę medžiagą, kuri prisidės prie individo ugdymo ir tobulėjimo tam tikrų kultūros tradicijų rėmuose.

Pratybų tikslai ir uždaviniai pirštu gimnastika gali būti koreguojama priklausomai nuo fizinės ir psichinis vystymasis vaikai.

Kaip efektyviai elgtis pirštų gimnastika

1. Darbe su vaikais svarbus jų susidomėjimas atlikti tam tikrus veiksmus.

2. Savybė pirštu gimnastika visada yra žaidimas, o vaikai mėgsta žaisti, todėl atliekant pratimus neturėtų kilti problemų.

3. Pirštas gimnastika gali būti atliekama tiek individualiai, tiek su vaikų grupė.

4. Gimnastikos laikas gali skirtis priklausomai nuo žaidimo tipo. (vidutiniškai žaidimai trunka nuo trijų iki penkių minučių).

5. Jei žaidimas užima nedaug laiko ir yra gerai žinomas vaikams, tuomet jo užduotį galite atlikti pasivaikščiojimų metu ir tarp pamokų.

6. Prieš pradedant pratimus, būtina paruošti vaikiškus rašikliai: pašildykite juos. Norėdami tai padaryti, galite švelniai patrinti rankenas vienas į kitą arba paglostyti.

7. Kai mūsų rašikliai bus paruošti, būtina pereiti prie pačios gimnastikos.

8. Yra krūvos pratimų pirštų gimnastika remiantis manipuliacijomis su mažais objektais (pieštukai, siūlai, kubeliai, rutuliukai ir kt.)

Kai diriguoja pirštu gimnastika naudoja šiuos dalykus metodus:

Rodyti veiksmus;

Veiksmai vaiko rankomis;

Savarankiški vaiko veiksmai.

Pirštas gimnastika prasideda tuo, kad mokytojas supažindina vaikus su žaidimo taisyklėmis, pratimo tekstu ir padalomąja medžiaga, jei tokia yra. Toliau mokytojas pats pradeda atlikti užduotį, ištardamas žaidimo tekstą (eilėraštį, skaičiavimo eilėraštį ir pan.), o vaikai pradeda kartoti.

Su vaikais antroji jaunimo grupė galima iš anksto mokytis eilėraščių, dainelių, žiūrėti iliustracijas, aptarti ir perpasakoti užsiėmimams reikalingus tekstus.

Patarimai, kaip laikyti pirštų gimnastika:

1. Mokytojas turi lėtai ir aiškiai tarti eilėraščio žodžius (skaitiklius ar kitus, sutelkdamas dėmesį į sunkiai ištariamus garsus (tempas laikui bėgant gali didėti).

2. Stebėkite savo judesius (Po jūsų kartoti) ir pastatymas vaikų pirštai.

3. Atliekant pratimus, turėtų dalyvauti visi abiejų rankų pirštai.

4. Kiekvienas pratimas kartoti 2-3 kartus.

5. Naudokite akompanimentą, iliustracijas, vaizdo įrašą (tai prisidės prie bendro vaiko vystymosi).

6. Rungtynių žaidimai, kuriuose naudojami visi rankos judesiai (suspaudimas, pratęsimas, kiekvieno darbas pirštu) .

7. Naudokite įvairius pratimų tipus.

8. Atliekant pirštu gimnastika rekomenduojama naudoti vaizdinę medžiagą. Tai prisidės prie vaikų vaizduotės, vaizdinio mąstymo ugdymo.

9. Pavyzdžiui, jie gali naudojamas: piešiniai, žaislai, spalvotas popierius, interaktyvi lenta ir kt.

Daržovės

Pas mergaitę Zinochka

Daržovės krepšelyje:

Vaikai daro rankas "krepšelis".

Štai riebus moliūgas

Uždėjau ant statinės

Paprikos ir morkos

Sumaniai padėkite

Pomidoras ir agurkas.

lankstus pirštai, pradedant nuo didžiojo.

Mūsų Zina - gerai padaryta!

Rodyti nykštį.

kopūstų

Susmulkiname kopūstą, susmulkiname,

Sūdome-sūdome kopūstus,

Mes trys trys kopūstai

Mes valgome kopūstus.

Judesiai tiesiais delnais aukštyn ir žemyn, pakaitomis glostant pagalvėles pirštai, patrinkite kumščiu į kumštį. Sugniaužk ir atgnybk kumščius.

Traukia, tempia močiutę ir senelį

Traukimas pirštai ant nagų falangų

Nuo žemės didelė ropė:

Štai ateina mūsų anūkė,

Šuo Bug padėtų.

Kur katė, pelė - mažylis?

to paties pavadinimo pirštai liesti vienas kitą.

Nors tvirtai laikiausi

Ištraukė ropę.

Didelis pirštas purto obuolius.

Šepečiai suspaudžiami į kumštį, atlenkiame didelį pirštu.

Antrasis renka.

Ištieskite rodomąjį pirštą.

Trečiasis neša juos namo.

Ištieskite vidurinį pirštą

Ketvirtasis iškrenta.

Išskleidžiame bevardį.

Mažiausias yra trūkčiojimas.

Atlenkiame mažąjį pirštą

Viskas, viskas, viskas valgo.

Virsime kompotą,

Kairiarankis - "kaušas", dešinysis imituoja maišymą.

Jums reikia daug vaisių:

Susmulkiname obuolius

pasilenkti pirštai, pradedant nuo nykščio.

Kriaušę susmulkinsime

Išsukite citrinos sulčių,

Mes uždedame kanalizaciją ant smėlio.

Verdame, verdame kompotą.

Vėlgi "virti" ir "maišyti".

Elkimės su sąžiningais žmonėmis.

Ištieskite rankas į šonus.

Rankos sugniaužtos į kumštį.

Didelis slyvos pirštas dreba.

Ištieskite nykštį.

Antrasis renka.

Ištieskite rodomąjį pirštą.

Trečiasis neša juos namo.

Ištieskite vidurinį pirštą.

Ketvirtasis iškrenta.

Išskleidžiame bevardį.

Mažiausias - "neklaužada"

Viskas valgo viską.

Atlenkiame mažąjį pirštą.

vaisių krepšys

Kaip mūsų Zina

Vaisiai krepšelyje:

Vaikai daro rankas "krepšelis".

obuoliai ir kriaušės,

Kad vaikai valgytų

Persikai ir slyvos -

Kaip grazu!

Pažvelk į runetą!

lankstus pirštai pradedant nuo mažojo piršto.

Skanesnis nei pas mus jokių vaisių!

Pilvo glostymas.

vaisinė palmė

Tai pirštas – oranžinis,

Jis tikrai ne vienas.

Tai pirštas – slyva,

Skanus, gražus.

Tai pirštas – abrikosas,

Užaugo aukštai ant šakos.

Tai pirštas – kriaušė,

Prašymai: — Nagi, valgyk!

Tai pirštas – ananasas,

Pakaitomis atlenkite kumščių pirštai, pradedant nuo didžiojo.

Vaisiai jums ir mums.

Jie rodo delnais aplink ir į save.

Uogos yra agrastai,

Spanguolės, mėlynės, spanguolės,

Avietės, braškės, erškėtuogės,

Serbentai ir braškės.

indeksas pirštu viena ranka skaičiuojama, lenkiama, kitos rankos pirštai.

Pagaliau prisimenu uogas.

Ką tai reiškia?

Jie pakelia pečius, stebisi.

Aš baigiau!

Nykštys ištiestas į priekį.

"Obuoliai sunoko sode"

Preliminarus darbas.

Užsiėmimai tema „Vaisiai“:

Pokalbis apie vaisius; žiūri į manekenus; vaisių degustacija.

Skaitymaseilėraščiai G. Davydovos „Vaisiai“:

Suaugusieji ir vaikai žino:

Pasaulyje yra daug vaisių!

obuoliai ir apelsinai,

Abrikosai, mandarinai.

Ir bananai ir granatai -

Turtingas vitaminų.

Vaisiai yra džiaugsmas vaikams,

Jie mums juos augina soduose.

Mes atnešime juos prie stalo

Valgykite šviežius vaisius.

Artikuliacinė gimnastika

Skanus obuolių džemas. Atidaryk burną, nusišypsok. Palaižykite viršutinę lūpą plačiu liežuvio galiuku, judindami liežuvį iš viršaus į apačią. Atlikite 5-10 judesių, tada nuimkite liežuvį ir uždarykite burną.

Pratimai kaklo raumenims. Kvėpavimo vystymasis

Įkvėpkite per nosį – pasukite galvą į kairę. Pamatėme labai didelį obuolį. Iškvėpkite per burną garsiai tardami Ltd. Pasukite galvą į dešinę. Kokia didžiulė kriaušė! Įkvėpkite per nosį, iškvėpkite per burną.

Pratimai kramtomiesiems-artikuliaciniams raumenims

Žaidimo pratimas „Kramtome kietą kriaušę“.

Pratimai lūpoms ir skruostams

Paslėpkime slyvą už skruosto. Pakaitomis išpūskite dešinįjį, tada kairįjį skruostą.

Apvali vynuogė. Patraukite lūpas į priekį siauru vamzdeliu.

Obuolių skruostai.Tavo skruostai apvalūs, kaip obuoliai išpučia abu skruostus.

Bananas.Šypsokitės, pakeldami lūpų kampučius. Lūpos uždarytos.

Kalbos pratimai.

Liežuvis pro tvoros plyšį šliaužia į sodą. “ Platus liežuvis stipriai įsispaudžia tarp dantų.

Liežuvio lapas uždengė obuolio statinę. Pakelkite liežuvį aukštyn ir užmerkite viršutinę lūpą. Nuleiskite žemyn ir uždarykite apatinę lūpą.

Taurė.Padarykite „puodelį“ iš liežuvio. „Į Mašiną puodelyje supilsiu apelsinų sultis, į Koliną – obuolių sultis, į Dimą – slyvų sultis. Kokių sulčių norėtum, Saša?

Derliaus nuėmimas. Nuskiname obuolį nuo aukštos šakos.Pradinė padėtis – stovėti tiesiai. Pakelkite rankas – įkvėpkite. Į krepšelį dedame obuolius. Nuleiskite rankas, pakreipkite kūną į priekį ir žemyn – iškvėpkite.

Maša ir Daša sode . Merginos atėjo į sodą, pamatė daug daug vaisių ir nustebo: „Oi-oi-oi-oi! Staiga iš niekur išbėgo šuo ir lojo: „Av-av-av-av! (Vienu iškvėpimu iš pradžių tyliai, paskui garsiai.)

vaisių pokalbis . Skiemenų derinių tarimas įvairių vaisių vardu. „Apple“ pyksta ant vikšro: „Fu-fa-fu!“ Vyšnios prašo Starlingų jų nepešti: „Pta-pty-pto, pta-ptu-pty“. Obuoliai krenta ant žolės: "Bam-bom-boom!"

Psichogimnastika. Plastikos studijos

Pavaizduokite sodininko veiksmus: kaip jis kasa duobes, sodina vaismedžius, balina medžių kamienus, genėja, purškia medžius ir kt.

Derlius. Veiksmų imitacija: kaip statai kopėčias, skini obuolius, dedi į dėžes, krauni dėžes į automobilį, nuveži į parduotuvę.

Figūrinės reinkarnacijos

Įsivaizduokite save kaip vaismedį su prinokusiais dideliais obuoliais: „Aš esu pats prinokęs, saldžiausias, didelis!

Įsivaizduokite save kaip braškę saulėtoje pievoje: „Aš pati skaniausia, aš pati saldžiausia uoga!

Pirštų masažas

Nuskinsiu avietę 1-10 eilučių – kas dvi eilutes

Naste į krepšį.pakaitomis patrinkite vienos rankos pirštus

Aš rasiu braškę kito pirštai.

Polinka – sesuoTada keičiame rankas ir kartojame viską nuo pradžių..

Serbentai stiklainyje

Aš surinksiu už Yanochka.

Agrastai stiklinėje

Nešu už Vaniją,

Ir mažoji Miša

Narva I prinokusios vyšnios!

Pirštų gimnastika VAISIAI

Kaip mūsų Zina (Padarykite delnus „krepšeliu“.)

Vaisiai krepšelyje:

obuoliai ir kriaušės, (Sulenkite pirštus, pradedant nuo mažojo piršto.)

Kad vaikai valgytų

Persikai ir slyvos -

Kaip grazu!

***

Uogas imu nuo šakų(Kairė ranka sulenkta per alkūnę ir pakelta iki veido lygio.

Ir renku į krepšelį.Šepetys nuleistas (pirštai – „šakos“). Dešinė ranka (pirštai

Uogos – pilnas krepšelis!surinkta žiupsneliu) "nuimkite uogas".

pabandysiu truputi.

Aš valgysiu dar šiek tiek -

Bus lengviau grįžti namo.

Valgysiu daugiau aviečių.

Kiek uogų yra krepšelyje?

Vienas du trys keturi Penki…Suskaičiuokite uogas spausdami rodomąjį pirštą

Aš rinksiu dar kartą!kairysis delnas

Fizminutka

Gražus mūsų rudens sodas.(Jie vaikšto ratu.)

Jame yra slyvų ir vynuogių.

Ant šakų kaip žaislai(Pakelkite rankas į viršų.)

Ir obuoliai, ir kriaušės.

O naktis vėsoka(Mojuoja rankomis.)

Ir geltonas lapas ošia prie tavo kojų.(Jie vaikšto, maišydami kojas.)

Tongue Twisters

***

Kriaušių vikšrai nemėgsta

Vikšrai naikina kriaušę.

V. Luninas

***

Gena, gydyk Galya -

Gena, duok Galjai kriaušę.

Metodas „Atspėk pagal skonį“

Medžiaga:įvairių vaisių gabaliukai lėkštėse; visas vaisius vazoje.

Mokytoja pakviečia vieną iš vaikų prie stalo ir pasiūlo užmerkti akis. Likusiems vaikams jis parodo visą vaisių, kurio gabalėlį įdeda į burną pašauktam vaikui.

Metodas „Žaidimai su batų raišteliais“

Tikslas:lavinti rankų smulkiąją motoriką.

1.Vaisių dekoravimas. Iš kartono ar audinio iškirpkite spalvotus vaisių siluetus. Nedideliu atstumu nuo krašto skylučių perforatoriumi padarykite mažas skylutes vienodais atstumais viena nuo kitos. Įverdami nėrinius per skylutes, parodykite vaikams, kaip gražiu raštu apvilkti figūrėles.

2.vaisių karoliukai.

  • Iš spalvotų audeklo gabalėlių išpjaukite skirtingus vaisius su skylute viduryje ir suverkite juos ant virvelės. Kai vaikai įvaldo styginių „mechaniką“, paprašykite vaisius išdėlioti tam tikra seka: obuolį, kriaušę, slyvą.
  • Suverkite plastikinius vaisių karoliukus ant virvelės.

Sauso akvariumo metodas

„Sausas akvariumas“ – spalvotų dangtelių rinkinys, surinktas į plastikinį dubenį – gali būti pasiūlytas vaikui bet kuriuo metu: kai jam bloga nuotaika arba kai jis per daug susijaudinęs, ar tiesiog neturi ką veikti.

Tikslai:- pašalinti įtampą, nuovargį, atpalaiduoti nugaros, pečių juostos raumenis;

Ugdykite suvokimą, dėmesį, atmintį, mąstymą, vaizduotę, smulkiąją rankų motoriką.

Maži vaisiniai žaislai dedami į „sausą akvariumą“. Vaikai kviečiami surasti ir gauti tam tikrą vaisių arba surinkti visus vaisius.

Metodas "Atspėk!"

Tikslai: -vaikai mokosi kryptingai išryškinti išorinį funkcijos objektai (spalva, forma, dydis), o tada jų paskirtis ir praktinis pritaikymas.

Medžiaga: dalykinės nuotraukos, vaizduojančios vaikams pažįstamus vaisius: obuolį, kriaušę, citriną ir kt .; ciklinis algoritmas:

Mokytojas turi dėžutę su vaikams pažįstamų vaisių nuotraukomis. Jis paskambina vienam iš vaikų, paskiria jį savo padėjėju. Asistentas padaro bet kokią nuotrauką, parodo ją tik mokytojui ir kartu su juo apie tai kalba cikliniu algoritmu. Pavyzdžiui, „šis vaisius geltonas, ovalus, smulkus, rūgštus, supjaustomas ir dedamas į arbatą“ (citrina); „šis vaisius raudonas, apvalus, mažas, saldus, uogienė, kompotas verdamas iš pliko“ (obuolių) ir kt.

„Atspėk ir parodyk“ metodas

Medžiaga:vaisių modeliai vazoje.

Mokytojas užmeta mįslę ir pakviečia vieną iš vaikų surasti tą ar kitą vaisių – užuominą ant stalo.

Mįslės:

Šis vaisius yra pailgas

Turtingas vitaminų.

Jis verdamas, džiovinamas,

Tai vadinama… (kriaušė)

Tiesiog nuo kameros

Apvali statinė.

Palieskite pirštą - sklandžiai,

Ir užkąsti – saldu. (Apple)


Kamuoliai kabo ant mazgų

Pamėlyno nuo karščio. (Slyvos)

apvalus, rausvas

Aš paimsiu jį nuo medžio

Dedu ant lėkštės:

— Valgyk, mamyte! - Aš pasakysiu. (Apple)


geltona-geltona,

Ilgas, lygus.

Ir išsivalyti

Saldus saldus.

Jį mums dovanoja karšti pietūs,

O jo vardas... (bananas)

Nors ir rūgštus

Įdėsime arbatos... (Citrina)

Jis turi oranžinę odą

Kas atrodo kaip saulė.

O po oda - skiltelės,

Suskaičiuokime kiek?

Dalinkimės visiems

Valgysime viską po truputį. (oranžinė)

Tarp smaragdo lapų

Brandina daug nuostabių kekelių.

Jie sudaryti iš uogų

Jie turi nuostabų kvapą

Ir mes juos vadiname... (Vynuogė)

Vaisių pasakų metodas

Tikslas:kalbos, vaizduotės ugdymas.

Padėkite ant stalo keletą vaisių – leiskite vaikams juos apžiūrėti, paliesti. Parašykite tokią istoriją:

„Kadaise pasaulyje buvo gražus šviesus obuolys. Taip atsitiko, kad jis liko vienas ant lėkštės. Jam pasidarė nuobodu, ir tai perėjo prie Alioša. Jis susisuko ir pasakė: „Sveikas, Alioša, pažaiskime! Alioša atsakė: „Nagi! Paskambinkime kitų vaisių“. Obuolys apsidžiaugė: „Paskambink, Alioša, Orange, užsuk pas mus! Alioša paskambino telefonu ir pasakė: „Sveikas, Orange! Ateik pas mus!" Atėjo oranžinė spalva, ir jie visi pradėjo žaisti kartu. Jie linksminosi!"

Tegul vaikai pasiūlo, kurį dar vaisių pavadinti.

Stebuklų medžio metodas

Medžiaga:didelio medžio vaizdas ant magnetinės lentos, įvairūs vaisiai-magnetai.

Mokytoja praneša vaikams, kad jie turi stebuklingą „stebuklų medį“, ant kurio auga įvairūs vaisiai. Kviečia vaikus pakaitomis prieiti prie lentos, pasirinkti jiems patinkantį vaisių, pavadinti jį ir pritvirtinti prie medžio.

„Plasticineografijos“ metodas

plastilinografija -netradicinė darbo su plastilinu technika, kurios principas – sukurti tinkuotą paveikslą, vaizduojantį pusiau tūrinius objektus ant horizontalaus paviršiaus.

Tikslas:išmokite perteikti vaizdą lipdydami įvairių daiktų; ugdyti vaikų estetinį gamtos suvokimą; lavinti smulkiąją pirštų motoriką

  • Suteikite vaikams daugiau savarankiškumo, paįvairinkite veiklą, kad išlaikytumėte susidomėjimą vaizduojamaisiais menais.
  • Kritikuoti netinkamus vaikų veiksmus, kad nebūtų sumenkintas vaiko tikėjimas savo jėgomis.
  • Pamoka turėtų būti organizuojama žaidimo forma.
  • Norint išvengti vaikų nuovargio, tikslinga kaitalioti įvairią aktyvią veiklą ir poilsį.
  • Prieš treniruotę pašildykite kietą plastiliną inde su karštas vanduo iš čiaupo (bet nepilkite verdančio vandens).
  • Darbui naudokite storą kartoną, o ne plonus lakštus.
  • Pagrindą uždenkite lipnia juosta iš anksto nupieštu kontūru, kad paveikslas laikui bėgant neprarastų patrauklumo.
  • Ant vaiko darbastalio turi būti medžiaginė servetėlė rankoms, kad jis galėtų ja naudotis bet kada, o atlikus darbus iš pradžių servetėle nuvalykite rankas, o paskui nuplaukite jas su muilu ir vandeniu.

Antros jaunesnės darželio grupės vaikų kalbos ugdymo pamoka naudojant naujoviškus metodus „Sode sunokę obuoliai“.

Tikslas: jaunesnių ikimokyklinukų kalbos raida.

Užduotys:

Žodyno turtinimas (supažindinti vaikus su naujais žodžiais: „apranga“, „konservas“);

Artikuliacinio aparato vystymas, galvos kalbos centrų stimuliavimas, rankų smulkiosios motorikos ugdymas;

Susidomėjimo ir meilės meniniam žodžiui kėlimas.

Įranga: obuolių gabaliukai lėkštėje su iešmeliais ragavimui; dažyti obuoliai, kabantys ant siūlų; magnetinė lenta su obels ir obuolių silueto atvaizdu ant įvairaus dydžio magnetų; kibirų siluetai: didelis, vidutinis ir mažas obuoliams skinti; raudonas plastilinas, lentos, kartoninių skardinių siluetai (½ A4 dydžio) kiekvienam vaikui; slapios serveteles; patiekalas su švariais obuoliais vaikams gydyti.

Pamokos eiga:

. organizacinė dalis.

Pokalbis apie rudenį. Mokytoja primena vaikams, kad atėjo ruduo. Pievoje pagelto žolė; lapai buvo nudažyti ryškiomis spalvomis: raudona, oranžine; uogos ant kalnų pelenų pasidarė raudonos; miške daug grybų ir riešutų; gyvūnų ir paukščių atsargos žiemai; daržovės skinamos iš laukų ir sodų. O soduose ir vaisių medžiai vaisiai sunokę. Vaikai kviečiami sužinoti vaisiaus pavadinimą užminant mįslę:

apvalus, rausvas,

Augu ant šakos.

suaugusieji mane myli

Ir maži vaikai.

Vaikai atpažįsta obuolį. Mokytoja giria juos už išradingumą.

II. Pagrindinė dalis.

1.Obuolių apžiūra, ragavimas. Mokytojas parodo vaikams obuolį, siūlo išbandyti gabalėlį iš lėkštės.

2.Eilėraščio „Obuolys“ skaitymas

Auganti, auganti obelis,

Išaugo.

Pražydo, pražydo obelis,

Išblukęs.

nukratė obelį

Jūsų apranga -

O vaikinams sunoko obuoliai.

N. Zabila

3.Artikuliacinė gimnastika.

obuolių skruostai. Tavo skruostai apvalūs kaip obuoliai. Išpūskite abu skruostus.

Liežuvio lapas uždengė obuolio statinę . Pakelkite liežuvį aukštyn ir užmerkite viršutinę lūpą. Nuleiskite žemyn ir uždarykite apatinę lūpą.

Obuoliai krenta nuo medžio į žolę : "Bam-bom-boom!" Pavaizduokite didelį obuolį (garsiai), vidutinį (tyliau), mažą (tyliai).

4. Žaidimas „Rink obuolį“.

Tiesiai virš vaiko galvos ant siūlų pakabinami dažyti obuoliai. Vaikai kviečiami skinti obuolius. Žaidimą lydi tekstas:

Tai obuolys, pilnas saldžių sulčių.

Ištieskite ranką, išsirinkite obuolį.

Vėjas pradėjo siūbuoti šaką,

O obuolį gauti sunku.

Pašok aukštyn, ištiesk ranką

Ir greitai išsirinkite obuolį!

5. Žaidimas „Derlius“.

Ant magnetinės lentos – obels maketas, ant kurio kabo įvairaus dydžio obuoliai. Ant stalo – įvairaus dydžio kibirų siluetai. Mokytoja atkreipia vaikų dėmesį, kiek obuolių prinokę, ir jie visi skirtingi: maži, šiek tiek daugiau, dideli. Kviečia vaikus rinkti mažus obuolius – į mažą kibirą, vidutinius – į vidurį, o didelius – į didelį.

6. Plastilinografija "Obuolių konservavimas"

Mokytoja giria vaikus, kad jie nuskynė didelį derlių, klausia, kaip jį išsaugoti. Ar vaikai žino, ką galima virti iš obuolių? (Virkite kompotą, uogienę.) Vaikai kviečiami konservuoti obuolius, kuriuos galima laikyti visą žiemą. Vaikai ateina prie stalų, ant kurių guli skardinių ruošiniai. Smulkinkite obuolius, pritvirtinkite prie bankų.

Vaikų veiksmus lydi eilėraštis:

Mūsų obuoliai prinokę

Sukaups atsargų žiemai.

Bankai turi juos uždaryti.

Mes padėsime savo mamai -

Obuolius dedame į stiklainius.

Mes nebijome bėdų:

Bus kompotas žiemai.

Obuoliai gražūs.

Mama mums pasakys: „Ačiū!

S. Iljina

Po darbo vaikai nusišluosto rankas drėgnomis servetėlėmis. Mokytojas eksponuoja kūrinį, kad jį matytų visi vaikai.

Mokytoja giria vaikus: daug obuolių iškonservuota, užtenka visai žiemai.

III. Baigiamoji dalis

Mokytojas išima indą su švariais obuoliais. Informuoja vaikus, kad jiems dar liko šviežių obuolių ir siūlo pasilepinti, bet pirmiausia rekomenduoja nusiplauti rankas su muilu ir vandeniu.

Suaugusieji ir vaikai žino:

Šie vaisiai yra naudingi!

Mes atnešime juos prie stalo

Valgykite šviežius vaisius.

Vaikai plauna rankas ir valgo obuolius.

Tolesnis darbas.

Kituose užsiėmimuose planuoju:

mokytiseilėraštis su vaikais „Arbūzas“ Z. Aleksandrova

Štai mūsų arbūzas -

Puikus skonis!

Net nosis ir skruostai -

Viskas arbūzų sultyse.

Kur prinoko toks arbūzas,

Kiek saldus yra uogienė?

Ar netoli Maskvos?

Kolūkio lovoje?

Atspėjo! Mūsų arbūzas

Užaugo Maskvos srityje.

Sultingas, saldaus skonio -

Valgyk dėl sveikatos!

Mimikos pratimai

Išreikškite malonumą iš malonaus braškių uogienės, persikų, obuolių kvapo.

Saldus obuolys.Perteikite emocinę būseną: valgote saldų obuolį, saldžias vynuoges, rūgščią citriną, sultingą arbūzą.

Išreikškite savo būseną situacijose: matote kirminą obuolyje, kirminas graužia obuolį.

Ant galvos nukrito obuolys.

Pirštų gimnastika

VAISIŲ PALM

Šis pirštas yra oranžinis,(Kaitomis atitraukite pirštus nuo kumštelio,

Jis tikrai ne vienas.pradedant nuo didelio.)

Šis pirštas yra slyva

Skanus, gražus.

Šis pirštas yra abrikosas,

Užaugo aukštai ant šakos.

Šis pirštas yra kriaušė

Jis prašo: „Nagi, valgyk!

Šis pirštas yra ananasas

Vaisiai jums ir mums.(Delnais rodykite į kitus ir į save.)

Fizminutka

***

Geras ruduo atėjo(Jie vaikšto ratu.)

Ji atnešė mums dovanų:(Išskleiskite rankas į šonus.)

kvepiantys obuoliai,(Užsisekite rankas ant diržo, darykite

purūs persikai,šoniniai posūkiai.)

Auksinės kriaušės(Išskleiskite rankas į šonus.)

Atnešė ruduo. (Suploti rankomis.)

Patter

***

Kriauše, mergaite

Kriaušė drebėjo.

Kruša iš kriaušės kriaušės,

Kriaušė džiaugiasi kriaušėmis...

S. Pogorelovskis

Švarūs liežuviai

Oho vau va – sode daug kriaušių.

Čia užaugo gluosniai, gluosniai, gluosniai – slyvos.

Obligacijos-obligacijos-obligacijos – skanūs arbūzai.

He-he-he – arbatoje yra citrina.

Metodas "Kas sako?"

Tikslas:stiprinant vaiko gebėjimą atskirti vaisius pagal išvaizda, kalbos raida, klausos dėmesys.

Medžiaga: vaisiai ant padėklo (obuolių, kriaušių ir kt.)

Dalyvauja keli žmonės. Visi paima vieną daiktą iš padėklo ir vadina: „Aš turiu obuolį! Aš turiu kriaušę! Suaugęs pasisodina vieną iš vaikų šalia savęs ir nugara į kitus. (Vaisiai vėl ant padėklo.) Vienas iš vaikų prieina prie stalo, paima nuo padėklo vaisių ir sako: „Paėmiau ir laikau rankoje obuolį“. Tada jis padeda jį ant padėklo ir grįžta į savo vietą. „Atspėk, kas laikė rankoje obuolį ir tau apie tai papasakojo? – klausia suaugęs žmogus. Jei vaikas bendražygį atpažįsta iš balso, visi ploja rankomis, o atpažintas užima vairuotojo vietą. Jei vaikas klysta, jis vėl vairuoja.

Metodas „Padėk ežiukui“

Tikslai:lavinti smulkiąją motoriką.

Medžiaga: ant faneros nupieštas ežiukas, ant kurio adatų priklijuotas Velcro; obuolių siluetai (su Velcro).

Pasakykite vaikams, kad ežiukas, rinkdamas obuolius, buvo taip nuneštas, kad nepastebėjo vakaro pradžios. O kai suprato, kad laikas jau vėlus, išskubėjo namo. Jis bėgo labai greitai ir prarado visus obuolius. Pakvieskite vaikus padėti ežiukui paimti visus obuolius ir tinkamai juos pritvirtinti ant nugaros.

Metodas "Ką menininkas nupiešė ne taip?"

Tikslas:kalbos, dėmesio ugdymas

Vaikams siūlomas paveikslas, kuriame kiškis su krepšiu yra darže: daržovės auga ant medžių, vaisiai auga lysvėse.

„Į sodą-daržą atėjo zuikis rinkti daržovių barščiams ir vaisių kompotui. Atėjo... ir labai nustebo. Ką jis pamatė? Pažvelkite į paveikslėlį ir padėkite zuikiui surasti tinkamas daržoves ir vaisius. Ar jie auga savo vietose? Ką menininkas suklydo? Kur iš tikrųjų turėtų augti daržovės, o kur – vaisiai? Pasakyk man, ką zuikis turėtų daryti, kad išvirtų barščius ir kompotą.

Literatūra.

1. 20 leksikos temų: žaidimai pirštais, žodžių derinimo su judesiu pratimai, mįslės, lopšeliai 2-3 metų vaikams / Red. A.V. Nikitinas. Sankt Peterburgas: KARO, 2009 m.

2. 29 leksikos temos. Pirštų žaidimai, žodžių derinimo su judesiu pratimai, mįslės vaikams (4-5 m.) / Red. A.V. Nikitinas. - Sankt Peterburgas: KARO, 2008 m.

3. 500 liežuvių, patarlių, priežodžių vaikams / Comp. I.A. Mazninas. 2-asis leidimas. – M.: TC sfera, 2010 m.

4. Boguslavskaya Z.M., Smirnova E.O. Mokomieji žaidimai pradinio ikimokyklinio amžiaus vaikams: Knyga. darželio auklėtojui. – M.: Švietimas, 1991 m.

5. Volodina V.S. Albumas apie kalbos raidą. - M .: UAB „ROSMEN-PRESS“, 2009 m.

6. Davydova G.N. Plastinografija vaikams. - M .: „Leidykla Scriptorium 2003“, 2010 m.

7. Davydova G.N. Vaikiškas dizainas. Plastilinografija. - M .: leidykla „Scriptorium 2003“, 2011 m.

8. Dmitrieva V.G. 250 penkių minučių edukacinių žaidimų vaikams nuo vienerių iki trejų metų / V.G. Dmitrijevas. – M.: AST; Sankt Peterburgas: Pelėda. 2007 m.

9. Ermakova S.O. Pirštų žaidimai vaikams nuo vienerių iki trejų metų / Svetlana Olegovna Ermakova. - M. : RIPOL klasika, 2009 m.

10. Žaidimai su mažais vaikais: gairės / Comp. M.A Aralova. – 2 leid., pataisyta. – M.: TC sfera, 2011 m.

11. Lopukhina I.S. Eilėraščiai ir pratimai vaiko vystymuisi. – Sankt Peterburgas: Delta, 2000 m.

12. Maksakovas A.I. Taisyklingos vaiko kalbos ugdymas šeimoje. Vadovas tėvams ir pedagogams. 2-asis leidimas - M.: Mozaika-sintezė, 2008 m.

13. Novikovskaya O.A. 100 kalbos raidos pratimų / Olga Novikovskaja. – M.: AST; Sankt Peterburgas: Pelėda; Vladimiras: VKT, 2009 m.

14. Pozhilenko E.A. Artikuliacinė gimnastika: Gairės apie ikimokyklinio amžiaus vaikų motorinių įgūdžių, kvėpavimo ir balso ugdymą. - Sankt Peterburgas: KARO, 2009 m.

15. Mokomieji žaidimai vaikams nuo vienerių iki trejų metų / E.A. Bondarenko. - M .: UAB „Leidykla AST“; Doneckas: „Stalkeris“, 2003 m.

Vaisiai: medžiaga žaidimams, pokalbiams ir užsiėmimams su ikimokyklinio amžiaus vaikais. Pirštų gimnastika. Pramoginiai kalbos pratimai ir žaidimai vaikams. Kūno kultūros minutės. Animaciniai filmukai.

Vaisiai: medžiaga žaidimams, pokalbiams ir užsiėmimams su ikimokyklinio amžiaus vaikais

Šiame straipsnyje rasite:

  1. Pokalbis apie vaisius.
  2. 10 kalbos žaidimų vaisių tema.
  3. Pirštų gimnastika.
  4. Trys idėjos kūno kultūros minučių.

Papildoma straipsnio medžiaga - mįsles apie vaisius rasite straipsnyje

Darželis prieš 100 metų. „Pokalbiai su mažais vaikais“ L.K. Šlėgeris.

Pokalbis apie vaisius L.K. Šlėgeris. 1913 m

Pasiruošimas pokalbiui.

Įvairūs vaisiai vaikų akivaizdoje. Jie juos įvardija, nustato formą, spalvas. Nustatykite liesdami ir ragaudami užmerktomis akimis.

Vaisių katalogai turėtų būti po ranka; piešiniai dažais (tai yra spalvoti paveikslėliai); dirbtiniai vaisiai

Pokalbis.

Kur auga vaisiai? Kaip vadinasi medis, auginantis obuolius? Ar slyvos gali augti ant obels? Kaip atrodo prinokęs obuolys? Koks tai skonis? (Saldus, sultingas). Kas taip susmulkino obuolį? Kas apsaugo obuolio minkštimą? (Oda). Kada sunoksta obuolys? Obelijos grožis pakibo raudonais obuoliais. Ar kas nors matė obelį su obuoliais? Ant ko obuoliai?

Kas gali pasakyti, kaip auga Apple? Ar jis visada toks didelis ir rausvas? Kokios spalvos yra neprinokęs obuolys? Ir koks jo skonis? Prieš pasirodant obuoliui, obelis pražysta. Kada ji žydi? Pavasaris. Ar kas nors matė žydinčią obelį? Pavasarį pažiūrėsime, bet kol kas pažiūrėkime į paveikslėlį.

Mes pamatysime, kas yra obuolio viduje, supjaustyti - vienas išilgai, kitas skersai. Kokios yra sėklos ir kiek jų yra? Kodėl obelims reikia sėklų? Kodėl jums reikia minkštimo? Ji saugo sėklas. Kokios spalvos sėklos prinokusios? O neprinokusios?

Kokio tipo sėklos prie vyšnios? Prie slyvos?

Kas valgo prinokusių vaisių? Ar žmonės vieninteliai juos valgo ir myli? Ar žmonės valgo sėklas? Jie juos išspjauna. O ką paukščiai lesa? Sėklos krenta ant žemės, o kas iš jų išauga?

Kas kartais atsiranda obuoliuose, kriaušėse, slyvose? Sliekas. Kaip kirminas pateko į obelį? Ar kirminas lieka obuolyje? Sugraužia ir išeina (slieko judesiu surask obuolį). Iš slieko daromas chrysalis, o iš slieko – drugelis.

Ką mes darome su vaisiais? Iš ko gaminame uogienę? Ar kas nors matė džiovintus vaisius? Parodyk ir išbandyk. Kas dar gaminama iš vaisių? Gira, likeris.

Ar augame Vynuogė? Kas iš to pagaminta? Kokius dar žinote šiltuose kraštuose augančius vaisius? Apelsinai, mandarinai, citrinos. Ar apelsinų ir citrinų odelės tokios plonos kaip obuolių?

Kokie ąžuolo, eglutės vaisiai? Kas juos renka ir valgo? Ar tai vaisius?

Vaikų darbelis tema „Vaisiai“.

  • Vaisių modeliavimas, piešimas.
  • Iškirpimas ir įklijavimas (taikymas).
  • Paveikslėlių su vaisiais iškirpimas iš katalogų, žurnalų.
  • Iliustracija "Skinti obuolius".
  • Vaisių parduotuvė (kartu su vaikais sudaromas vaikų žaidimų maketas)

Klausimas pedagogams pagalvoti:

Praėjo lygiai 100 metų, kai talentinga mokytoja Louise Karlovna Schleger paskelbė šį pokalbį mažiems vaikams! Ar pasikeitėme mes ir mūsų vaikai? Kaip vyksta pokalbis apie vaisius L.K. Šlėgeris iš šiuolaikinių vaisių pokalbių darželyje? Į kokius reikalavimus pokalbiui su vaikais atsižvelgiama rengiant šį pokalbį? Ką jame pakeistumėte?

Daugiau apie pokalbius su vaikais ir apie mūsų vaikų kalbos ugdymo metodikos istoriją sužinosite iš straipsnio, paremto E. A. knygos medžiaga. Flerina „Gyvas žodis ikimokyklinėje įstaigoje“.

Praktinė medžiaga užsiėmimams, pokalbiams ir žaidimams su vaikais tema „Vaisiai“

Kalbos žaidimai su ikimokyklinio amžiaus vaikais tema „Vaisiai“

Žaidimas 1. Kopėčios sode. Pasirinkite žodį.

Kartu su vaiku pagalvokite kuo daugiau žodžių apie tai, kas yra vaisiai. Pavyzdžiui, šiandien žaisime su žodžiu "obuolys" - "Kas gali būti obuolys?", O kitą kartą su žodžiu "kriaušė" - "Kas yra kriaušė?". Galite pasiimti žodžius kelyje, eidami pėsčiomis, važiuodami autobusu ar automobilyje. Bet geriausia yra žaisti!

Kaip sukelti susidomėjimą žodžių rungtynių žaidimu?

Kalbos pratimai vaikams yra sunkūs, todėl geriausia juos vesti žaismingai ir taip, kad vaikas aiškiai matytų savo pastangų rezultatą. Tam sugalvojau savo techniką – „vaizdinį žaidimo kalbos rezultato įvertinimą“. Štai kaip aš tai darau.

Didelį medį dažniausiai piešiu ant molberto flomasteriu (galima nupiešti ir ant popieriaus lapo ar lentos). Ant medžio piešiu vaisius, bet jie turi būti ištraukti labai aukštai nuo žemės. Prie medžio yra kopėčios. Laiptai nubrėžti kaip dvi vertikalios lygiagrečios linijos. Bet – tai svarbu – žingsniai ant jo nenubrėžti!

Kaip žaidžiame: renkamės žodžius ir lipame kopėčiomis į vaisius. Vienas žodis = vienas žingsnis.

Kai tik pasirenkame vieną žodį, nubrėžiu vieną žingsnį. Radau kitą žodį – brėžiu dar vieną žingsnį. Kiek žodžių buvo surinkta - tiek daug laiptelių pasirodė ant kopėčių! Su kiekvienu žodžiu pridedami laipteliai, lipame vis aukščiau (galite perstatyti vaikų figūrėles pagal kopėčių vaizdą). Užduotis yra patekti į medžio viršūnę, o tam reikia pasiimti daug žodžių!

Medžio viršūnėje vaikų tikrai turėtų laukti maloni staigmena! Vaikai, paėmę obuolį (ar slyvą) nuo medžio vainiko, turėtų ką nors rasti paveikslėlio gale – planą, nurodantį vietą, kur paslėpta staigmena, mįslę, nedidelę dovanėlę, gražų gabalėlį popierius, sodininko sveikinimo žodžiai, nupieštas medalis, stebuklingi žodžiai ir kt.

Patarimas suaugusiems

Žodžiai žaidimui: kvapnus, didelis, skanus, beskonis, rūgštus, saldus, rausvas, švelnus, kvapnus, sultingas, skystas, raudonas, geltonas, auksinis, dryžuotas, subrendęs neprinokęs, prinokęs, apvalus, ovalus, pailgas, minkštas, kietas, supuvęs, sukirmijęs, džiovintas , didelis, mažas, virtas, vasaros, ankstyvas, ankstyvas, pietinis.

Naudingas patarimas:

  • Geriau, jei šiame žaidime pasakysite retai kasdieniniame bendravime sutinkamus žodžius ("kvepiantis obuolys", "kvapusis obuolys", "prinokęs obuolys") ir vaikai pasiims daugiau. paprasti žodžiai(„saldus obuolys“, „apvalus obuolys“, „raudonas obuolys“). Jei vaikams sunku, galite pasiūlyti vaikams žodžius gestais, pasiūlyti pirmąjį skiemenį, priminti pažįstamą eilėraščio eilutę, kurioje yra šis žodis.
  • Šis žaidimas vaikams iš pradžių yra sunkus. Tačiau ateityje susidomėjimas ir dėmesys žodžiams, į išraiškinga kalba. Vaikai pradeda labai atidžiai stebėti jiems skaitomus žodžius ir literatūrinius tekstus, klausytis suaugusiųjų kalbos ir pastebėti joje ryškius vaizdinius epitetus. Todėl žaidimas labai naudingas tiek lavinant dėmesį kalbai, tiek turtinant ir aktyvinant vaikų žodyną, tiek ruošiantis mokytis.
  • Labai mėgstu vaikams skaityti Y. Akim eilėraštį, kuriame daug išraiškingų epitetų. Įsiklausykite į vaiką ir raskite joje gražių, ypatingų, išraiškingų žodžių.

„Obuolys prinokęs, raudonas, saldus, obuolys traškus, odelė lygi. Obuolį padalinsiu per pusę, obuolį pasidalinsiu su draugu. (I. Akim).

Štai dar vienas eilėraštis apie obuolius, kuriame daug gražių perkeltinių žodžių kalbos žaidimui.

Kvepiančių, rausvų, Yra saldžių, yra aštrių, Yra rūgščių, yra aitrų, Yra minkštų, yra stiprių. Yra ir šviežių, ir džiovintų, ir net mirkytų.

Mūsų sode auga svarbiausi saldūs vaisiai. Jis gintarinis ir kvapnus, saldžiarūgštis, auksinis. Didelis, apvalus ir traškus karalius yra tikras! Yra su rausva statine, Ir su linksmu kirminu. Mūsų obelis nuostabiai davė daug obuolių: Labai saldus, kvapnus ir toks malonus skoniui.

Žaidimas 2. Žinau.

Pirmasis žaidėjas pradeda: Aš žinau daug vaisių: obuolį. Antrasis žaidėjas tęsia: Aš žinau daug vaisių: obuolį ir kriaušę. Trečiasis stato grandinę toliau: „Aš žinau daug vaisių: obuolį, kriaušę ir slyvą“. Užduotis yra tęsti grandinę ir nieko nesupainioti. Suaugęs žmogus žaidime gali padaryti tyčinę klaidą, pavyzdžiui, pavadinęs daržovę vietoj vaisių. Ar vaikai pastebės šią klaidą?

Žaidimas lavina dėmesį ir atmintį.

Žaidimo patarimai:

Vaikams grandinė neturi būti per didelė! Jei žaidžia daug vaikų, geriau sudaryti ne vieną ilgą sunkiai įsimenamą žodžių grandinę, o kelias grandines.

Komponuodami grandinę galite ant virvelės suverti dideles medines dalis. Taigi aiškiai matome, kiek žodžių prisiminėme ir pasiėmėme.

3 žaidimas. Surinkime vaisius į krepšelį.

Kiekvienas žaidėjas įvardija vieną vaisių. Jei jis teisingai paskambino, tada į krepšelį įdeda kubą. Vienas žodis yra vienas kubas. Užduotis – užpildyti krepšelį žodžiais – kubeliais, prisimenant ir įvardijant kuo daugiau vaisių. Galima žaisti kurį laiką – reikia turėti laiko užpildyti krepšį per 2 minutes. Tai pakankamai ilgas laikotarpis, kurio pakanka užduočiai atlikti.

Ką vaikai gali pavadinti: obuoliu, kriauše, svarainiu, vyšnine slyva, uogomis, abrikosais, persikais, slyvomis, citrinomis, apelsinais, greipfrutais, mandarinais, granatais, ananasais, persimonais, bananais, mangais, avokadais, kiviais ir kitais vaisiais.

Į krepšelį galite „įsidėti“ ne tik vaisių pavadinimus, bet ir frazes. Pavyzdžiui: „kvepiantis obuolys“ - įdėkite kubą. Dabar reikia sugalvoti tokią frazę – „auksinė kriaušė“. Toliau nauja frazė – „mėlyna slyva“. Taip ir užpildome krepšelį.

4 žaidimas. Klasifikacija. Vaisiai ir daržovės.

Vaikams pateikiamos nuotraukos su sumaišytais vaisiais ir daržovėmis. Į vieną krepšelį reikia dėti vaisius, į kitą – daržoves.

Būtinai paklauskite savo vaiko: „Kodėl manote, kad tai vaisius?

Norėdami apibendrinti vaikų idėjas apie vaisius ir paaiškinti apibendrintą „vaisių“ sąvoką su 4 metų ir vyresniais vaikais, galite elgesio pratimas su paveikslėliais tobulėjimui loginis mąstymas"Kas yra vaisiai?"

1 žingsnis. Prieš vaiką padėkite 3-4 vaisių nuotraukas. Pavyzdžiui, obuolys, ananasas, bananas, slyva. Galite naudoti tikrus vaisius ar manekenus. Paklausk koks skirtumasšiuos daiktus? Tegul jų vaikas palyginti pasakys vienas kitam, kad jie skiriasi: a) spalva - „slyva violetinė, o obuolys raudonas“, b) dydžiu „slyva maža, o ananasas didelis“, c) pagal pobūdį. paviršius (lygus, grubus), d) forma (apvalus, ovalus, ilgas – trumpas).

2 žingsnis Tada užduokite pagrindinį klausimą: Kuo šios nuotraukos panašios? Ką šie daiktai turi bendro?"Tai sunkus klausimas. Jei reikia, padėkite kūdikiui užduodant svarbius klausimus.

  • Ką žmonės su jais daro? Ar valgo. Taigi jie yra panašūs tuo, kas yra? Teisingai! Valgomas.
  • Kur jie auga? Taip, jie visi auga ne ant žemės, o ant medžių, sode.
  • Ar jie gali augti patys lauke ar miške? Nr. Kas juos pasodino? Vyras! Ar jie gali augti be priežiūros, laistymo? Taigi kuo jie panašūs?

3 veiksmas Po diskusijos darykite su kūdikiu išvada apie tai, kad visose šiose nuotraukose pavaizduoti augalai – vaisiai. Ir dar kartą aptarkite pagrindines vaisių savybes. Vaisiai yra augalai, jie visada valgomi, auga sode, juos sodina ir augina žmogus, žmonės jais rūpinasi. Žmonės verda vaisių uogienę, kompotus, želė, marmeladą ir kitus skanius patiekalus.

4 veiksmas Paprašykite pasirinkti vaisius iš skirtingų produktų nuotraukų. Paklauskite, kodėl tai vaisius? Gal tai daržovė? Nurodykite skirtumą – vaisiai auga ant sodo medžių. O daržovės auga ant žemės sode.

5 žaidimas. Kas gaminama iš vaisių? Linksmos virėjos.

Žaidimo pradžioje prisimename visus patiekalus, kurie gaminami iš vaisių. Pagalvokite apie mėgstamiausius savo vaikų ir šeimos patiekalus.

Užuomina suaugusiems: iš vaisių gaminamos sultys, kompotas, želė, vaisių gėrimas, uogienė, želė, uogienė, uogienė, marmeladas, cukruoti vaisiai, razinos, džiovinti abrikosai ir kiti džiovinti vaisiai, turkiškas skanėstas. Prisiminėte dar ką nors? Džiaugiuosi jūsų papildymais komentaruose po straipsniu.

Ir tada mes pradedame žaisti su vaikais - „virti“ mėgstamiausias patiekalas. Pavyzdžiui, verdame marmeladą. Vaizduojame kaip maišome masę keptuvėje, kaip šaukštu išdėliojame ant kepimo skardos, o po to peiliu supjaustome griežinėliais, apdorojame žaisliukus. Ir šiuo metu kalbame apie marmeladą, mokomės sudaryti būdvardžius iš daiktavardžių.

Gaminkime marmeladą iš įvairių vaisių, ir mums pavyks (pradedame frazę, o vaikai pasiūlo atsakymą). Obuolių marmeladas – kaip tai vadiname? Apple.

  • Marmeladas iš slyvų – kas? Slyva. (Dažna klaida – „kreminė“! Atkreipkite dėmesį į vaiką, kad kreminė yra iš grietinėlės. O iš slyvų – slyva)
  • O iš kriaušių? Dėmesio! Čia dažnai pasitaiko klaidų, teisingas variantas yra kriaušė.
  • O kaip persikai? Persikas!
  • Iš abrikosų? Abrikosas.
  • Iš apelsino? Oranžinė.
  • Iš mandarino? Mandarinų.

Ir tada pradedame žaisti kavinėje. Kiekvieną kartą ne tik ištariame žodį, o vaizduojame visą sceną – vaišiname lankytojus, ragaujame, laižome, siūlome, klausiame. Ir šiuo metu sakome: „O, kokį kvapnų obuolių marmeladą gavome. Ir pabandyti kriaušę? Gal tau labiau patinka slyvos? Jei vaikas daro tipišką klaidą, pavyzdžiui, sako „obuolys“, o ne „obuolys“, tuomet geriausia svečius - žaislus - pavaišinti obuolių marmeladu, daug kartų sakydamas šį žodį skirtingomis žaidimo frazėmis: „Ar mėgsti pasilepinti obuolių marmeladu? Labai skanu!". Arba: "Mūsų obuolių marmeladas yra labai kvapnus ir neriebus, jums patiks!".

Vienas toks žaidimas- įtikinti veikėją išbandyti būtent obuolių marmeladą, visais įmanomais būdais jį giriant. Ir kiekvieną kartą kartodamas jo pavadinimą ir taisydamas teisingą žodžio versiją kalboje. Natūralu, kad iš pradžių žaislas atsisako, o paskui sutinka. Ir jai labai labai patinka obuolių marmeladas. Ir jūsų vaikas, žaisdamas, įvaldo jam naują žodį ir daugiau jame nedarys klaidų! Ir jis pats nepastebės, kaip išmoksta taisyklingai kalbėti gramatiškai!

Toliau Tik kasdieniniame bendravime jam reikės priminti teisingą variantą: „Atmink, žaidėme su vaisiais. Koks yra teisingas obuolių marmelado pavadinimas? Ištaisyk savo klaidą. Štai protingas! Taip, obuolys! Niekada nekartokite savo vaiko klaidų. Kūdikiui labai svarbu girdėti gramatiškai taisyklingą suaugusiųjų kalbą!

6 žaidimas. Paskambink man meiliai.

  • Apple -? Apple.
  • Slyva - ? – grietinėlė
  • Abrikosas - ? - Abrikosas.
  • Kriaušė - ? - Kriaušė.
  • Oranžinė -? - Oranžinė.
  • Mandarinas - ? - Mandarinas.
  • Citrina - ? Citrina.

Žaidimas 7. Burtininkai.

Duokite savo vaikui burtų lazdelę ir leiskite jam pavirsti burtininku. Paprastas pieštukas, suvyniotas į foliją, gali veikti kaip pagaliukas. Dėl grožio prie pieštuko galite pritvirtinti teptuką, varpelį ar kitą magijos atributą.

Mūsų mažųjų burtininkų užduotis – užauginti daug vaisių. Piktas burtininkas užkerėjo sodą, ir jame augo tik vienas obuolys. Bet mūsų mažasis burtininkas mojuoja lazdele ir tai daug dalykų? obuoliai!

  • Buvo viena slyva, lazdelės banga, o jos pasirodė daug? Nusausinkite.
  • Vietoj vieno apelsino daug išaugo? apelsinai.
  • Buvo vienas ananasas, bet ko buvo daug? Ananasai.
  • Buvo viena kriaušė. Ar tapo daug? Kriaušės.
  • Vienas bananas kabėjo ant šakos, bet jų buvo daug? Bananai.

Šiame gramatikos žaidime vaikas susipažįsta su giminės kalbos raide daugiskaita daiktavardžiai. Galėsite pamatyti ir ištaisyti dažniausiai pasitaikančias gramatines klaidas. Pavyzdžiui, vaikai gali pasakyti, kad vietoj teisingo varianto „obuoliai“ yra daug „obuolių“. Dažnai kūdikiai sako, kad vietoj teisingo „kriaušių“ varianto yra daug „kriaušių“ arba „kriaušių“. Jei vaikai klysta, kitą žaidimą praleiskite su jais, kad sustiprintumėte savo kalbos įgūdžius.

8 žaidimas

Išdėstykite 6 paveikslėlius prieš vaiką. Kiekvienoje nuotraukoje vaisiai: bananai, obuoliai, kriaušės, slyvos, ananasai (galite padaryti kitą nuotraukų sąrašą). Leiskite kūdikiui užmerkti akis ir šiuo metu pašalinsite vieną iš paveikslėlių. Ko trūko? Kriaušės.

Šiame žaidime vaikas taip pat išmoksta taisyklingai vartoti žodžius kilmininko linksniu.

Šio žaidimo ir kitų žaidimų straipsnių vaizdinė medžiaga (paveikslėliai)+ jau paskelbta svetainės skiltyje „Žaidimų, paveikslėlių ir medžiagos veiklai su vaikais biblioteka“ -

9 žaidimas

  • Citrina, mandarinas, apelsinas, agurkas.
  • Ananasai, baravykai, obuoliai, kriaušės.
  • Kriaušės, slyvos, vaisiai, kiviai.
  • Slyva, kriaušė, kompotas, obuolys.

Būtinai paklauskite vaikų, kodėl jie pasirinko būtent šį žodį kaip keistą. Vaikai turi savo logiką, ji taip pat turi teisę į gyvybę! Be to, gebėjimas paaiškinti ir įrodyti savo požiūrį, statyti argumentus yra labai svarbus gyvenime ir pradeda vystytis vaikui būtent m. ikimokyklinio amžiaus! Pasinaudokite šiomis vaiko vystymosi galimybėmis!

10 žaidimas

Šiame linksmame ir linksmame žaidime labai lengva išmokti taisyklingai vartoti daiktavardžius giminės daugiskaitoje. Tai atsitinka taip natūraliai! Vaikams patinka žaisti, jie žaidžia daug kartų ir kiekvieną kartą lavina ir stiprina savo kalbos įgūdžius be jokių lavinimų, nuobodžių pratimų ar ilgų aiškinimų – natūraliai ir be pastangų!

Žaidimui jums reikės paveikslėlių, kurių kiekvienoje pavaizduoti keli vaisiai. Jums reikia dviejų identiškų rinkinių.

Vienas iš vaikų yra vadovas. Jam duodamas vienas paveikslų rinkinys. Visi žaidimo dalyviai fotografuojasi iš kito rinkinio.

Vedėjo užduotis – atspėti, kas ką turi. Dialogas vyksta taip:

- Ar turi citrinų? aš neturiu be citrinos! Ar turite apelsinų? Ne, aš neturiu apelsinai! Ar turite obuolių? Ne, aš neturiu obuoliai! Ar turite kriaušių? Nr. aš neturiu kriaušės! Ar turite mandarinų? Taip, aš turiu mandarinų.

Iš anksto aptariama, kiek klausimų šeimininkas gali užduoti vienam žaidėjui. Paprastai tai yra 4-5 klausimai. Jei jis sugebėjo atspėti, tada vaikai keičia vaidmenis žaidime. Lyderis tampa žaidėju, o vaikas, kurio paveikslas atspėjamas, eina toliau.

Jei vedėjas neatspėjo iš 4 klausimų, jis spėlioja ir toliau.

Šį žaidimą galite žaisti kartu su savo kūdikiu. Tada suaugęs užduoda klausimus, o vaikas atsako. Tada keiskite vaidmenis.

Pirštų gimnastika tema „Vaisiai“.

1. Oranžinė.

Sulenkiame pirštus po vieną.

Pasidalijome apelsinu. Mūsų daug, o jis vienas! Šis gabalas skirtas ežiams, šis gabalas skirtas antims, šis gabalas skirtas ančiukams, šis gabalas skirtas kačiukams. Bebrui ši skiltelė, o vilkui – žievelė!

2. Kompotas.

Veiksmus vaizduojame pagal tekstą:

Virsim kompotą, Čia reikia daug vaisių: Obuolius susmulkinsime, Kriaušę susmulkinsime. Išspauskite citrinos sultis, nusausinkite ir suberkite smėlį. Verdame, verdame kompotą. Elkimės su sąžiningais žmonėmis.

3. Frankas.

Atlenkiame pirštus po vieną.

Šis pirštas yra oranžinis, Jis, žinoma, ne vienas. Šis pirštas yra slyva, Skanus, gražus. Šis pirštas yra abrikosas, Jis užaugo aukštai ant šakos. Šis pirštas yra kriaušė, jis prašo: „Nagi, valgyk! Šis pirštas yra ananasas, vaisius jums ir mums.

Linksma fizinė veikla:

1. Derlius.

Parodykite veiksmus: nešame kopėčias, statome kopėčias, skiname kriaušes, dedame į dėžes, krauname į mašiną.

2. Kaip sodininkas užaugino obelį.

Rodyti veiksmus: sodininkas iškasa duobę, pasodina obelį, balina obels kamieną, laisto, tręšia, genima, renka vaisius.

3. Obuolys.

Tai obuolys! Jis pilnas saldžių sulčių! (atsistoti, rankos į šonus, ištiesti) Ištiesk rankas, pasiimk obuolį! (rankas aukštyn, ištiesk) Vėjas pradėjo siūbuoti šakelę, sunku nuskinti obuolį! (rankos aukštyn, pakrypsta į šonus) Šoksiu, ištiesiu ranką ir greitai nuskinsiu obuolį! (šokinėja, ploja virš galvos)

Animacinis filmas „Apelsinas“ pagal Stepano Pisakhovo pasaką.

Raskite pasakų su savo vaikais šiame animaciniame filme :). Kas gali būti tikrovėje, o kas čia kaip pasakoje?

Kol vėl susitiksime „Gimtajame kelyje“! Linkiu sėkmės ir džiaugsmingo bendravimo su vaikais!

Naudingos medžiagos užsiėmimams su vaikais apie kalbos raidą (paveikslėliai, užduotys, žaidimai, pristatymai) rasite antraštėse:

Gaukite NAUJĄ NEMOKAMĄ GARSO KURSĄ SU ŽAIDIMO PROGRAME

"Kalbos raida nuo 0 iki 7 metų: ką svarbu žinoti ir ką daryti. Apgaulės lapas tėvams"

pirštų žaidimai

leksikos tema „Grybai. Uogos"

Programinės įrangos turinys. Smulkiosios motorikos ugdymas, gebėjimas atlikti pratimus dešine, kaire ir dviem rankomis. Ugdykite gebėjimą klausytis mokytojo.

Žaidimo progresas

Žaidimas-situacija „Kelionė į mišką“.

Mokytojas. - Derlius sunoksta rudenį. Žiemai atsargų kaupia ir žmonės, ir gyvuliai.Šiandien eisime į mišką ir sužinosime, koks pasėlis užaugo miške.

Jojome ant žirgo, pasiekėme mišką.

Hop, hop, hop, hop - sustok!

Mes atvykome į mišką!

Eisime per mišką, rinksime uogas.

O mūsų pirštai padės mums rinkti uogą.

Paruoškite mergaičių ir berniukų pirštus.

Pirštų žaidimas „Uogoms“

Vienas du trys keturi Penki,

(Abiejų rankų pirštai „labas“, pradedant nuo didžiųjų.)

Eisime pasivaikščioti į mišką.

(Abi rankos laikomos pirštais ant kelių.)

Dėl mėlynių

avietėms,

Dėl spanguolių

Dėl viburnum.

Braškių rasime

Ir nunešk mano broliui.

(Pirštai sulenkti, pradedant nuo didelių.)

Kvėpavimo mankšta "Kuo kvepia miškas"

Uogas rinkome.

(padarykite puodelį iš dviejų delnų)

Įkvėpkite per nosį, iškvėpkite per burną.

Mokytojas. - O vaikinai, vis tiek kažkuo kvepia miške.Užmerkite akis ir pauostykite.Įkvėpkite nosimi, iškvėpkite burna.

(dėti grybą)

Vaikai. (atmerktos akys) Grybai.

Pirštų žaidimas „Grybai“

Pievoje – storulis.

(Dešinė ranka suspausta į kumštį ir pakelta priešais jį.)

Porcini- baravykas.

(Kairės rankos delnas uždengtas dešinės kumščiu.)

Ir po juo, šiek tiek drebėdamas,

(Kairė ranka lieka, dešinė nuimama.)

Sraigė iškėlė ragus.

(indeksas ir viduriniai pirštai dešinė ranka pakeltas, nykštys laiko likusią dalį, galima šiek tiek pasukti ranka.)

Mokytojas. – Vaikinai, padėkime gyvūnams pasigaminti reikmenų žiemai.

Grybų žaidimas (naudojant paveikslėlius)

Visi gyvūnai ant krašto

Jie ieško pieno grybų ir bangelių.

(Vaikai šoka apvalų šokį.)

Voverės pašoko

Ryžikas nuskynė.

(Jie šoka į pritūpimą, skina įsivaizduojamus grybus.)

Lapė pabėgo

Surinktos voveraitės.

(Bėgti ratu, rinkti įsivaizduojamus grybus.)

Kiškučiai pašoko

Jie ieškojo klaidų.

(Jie šokinėja atsistoję, skina įsivaizduojamus grybus.)

Meška praėjo

musmirė susmulkinta.

(Jie eina iki sankryžos, tada trypia dešine koja.)

Mokytojas . Ačiū, vaikinai, kad padedate gyvūnams.

Mes viduje Darželis jau laikas.

Ar galime eiti? Lipk ant arklio!

(Vaikai šuoliuoja pagal muziką)

Jodinėjome ant žirgo ir važiavome į mokyklą.

Hop, hop, hop, hop - sustok!

Ateik į savo klasę!

anotacija

Pirštų žaidimai leksikos tema „Grybai. Lauko uogos“ su vaikais lavina smulkiąją motoriką, gebėjimą atlikti pratimus dešine, kaire ir dviem rankomis. Anotacija apima: žaidimo situaciją „Kelionė į mišką“, du pirštukų žaidimai „Uogoms“, „Grybai“, kvėpavimo pratimas „Kuo kvepia miškas“, imitacinis žaidimas „Už grybus“ naudojant paveikslėlius.

PAPILDOMA MEDŽIAGA.

Pirštų žaidimai jaunesniųjų klasių moksleiviai

Pirmiausia vaikiškų eilėraščių mokomasi pirštų ir rankų judesiais, o paskui bet kokiu pažįstamuarba paprasta melodija, kurią dainuoja šis vaikiškas eilėraštis, pavyzdžiui:

Ant kalno matome namą (rankomis vaizduojame kalną ir namo stogą)

Aplink daug žalumos (rankomis nupiešime apskritimą)

Čia yra medžiai, čia yra krūmai (rodome medžių ir krūmų aukštį)

Čia yra kvapnios gėlės (abiem rankomis rodome atidarytą gėlę)

Viską juosia tvora (nubrėžkite apskritimą ir parodykite pirštų „groteles“)

Už tvoros švarus kiemas (Stalą tarsi nušluostome delnu - pirmyn ir atgal)

Atidarome vartus (Iš delnų darome uždarus vartus, o tada atidarome)

Greitai pribėgame prie namo (rodomuoju ir viduriniu pirštais pavaizduojame, kaip bėga pirštai)

Beldžiamės į duris: beldžiame, beldžiame, beldžiame (dešiniuoju kumščiu beldžiame į kairįjį delną)

Kažkas ateina pas mus pasibelsti (Dešiniuoju delnu pridėkite prie dešinės ausies ir klausykite)

Atvažiavome į svečius pas draugę ir atnešėme dovanų (Tieskite abi rankas į priekį).

Muzikinis pirštų žaidimas „Sraigė“.

Sraigė, sraigė (sukti kumščius)

Rodyti ragus (ištiesk du pirštus)

Aš tau duosiu sraigę (ištiesk rankas į priekį)

Pyrago gabalėlis (delnai sulenkti į valtį)

Spurgos, sūrio pyragaičiai (sujunkite pirštus ratu)

Sviestiniai pyragaičiai (pildomų pyragų imitacija)

Sraigė, sraigė (kumštelio sukimasis)

Ištraukite ragus. (ištieskite vidurinius ir rodomuosius pirštus)

Muzikinė pirštų gimnastika „Gėlė“

Mūsų raudonos gėlės atveria savo žiedlapius (rankos suspaudžiamos į kumščius ir sujungiamos prie riešo, o kiekvienas pirštas atsidaro paeiliui)

Vėjas šiek tiek kvėpuoja, žiedlapiai siūbuoja (sklandžiai mojuoja pirštais)

Mūsų raudonos gėlės uždaro žiedlapius (kiekvienas pirštas paeiliui susispaudžia į kumščius)

Ateina naktis, gėlės užmiega (nukrenta kumšteliai).

Pirštų gimnastikos kortelės byla tema „Maistas“

Pirštų gimnastika „Uogos“

Nuimu nuo šakos uogas, (Pirštai atpalaiduoti, pakabinti. Paglosto kitos rankos pirštus
kiekvienas pirštas nuo pagrindo iki paties galiuko, tarsi nuimdamas nuo
jis yra įsivaizduojama uoga.)
Ir renku į krepšelį. (Abu delnai sulenkti priešais puodelį.)
Bus pilnas krepšelis, (Vienas delnas sulenktas valtyje, dangtis su kitu taip pat sulankstytas
delnas.)
pabandysiu truputi. (Vienas sulenktas delnas imituoja krepšį, kita ranka
Suvalgysiu dar šiek tiek, išsiimsiu įsivaizduojamas uogas ir įsidėsiu į burną.)
Kelias į namus bus lengvas! (Imituoja kojas, vidurinius ir rodomuosius pirštus ant abiejų rankų
bėgti kuo toliau.)
Pirštų gimnastika "Grybai"
Tikslas: lavinti smulkiąją motoriką, pirštų judesių koordinaciją.
Raudona-raudona musmirė- (Sujungiame pirštų galiukus - vaizduojame grybo kepurę.)
Baltai dėmėtas raštas. (Viena ranka yra „grybų kepurė“, kitos rankos rodomasis pirštas
rodyti „dėmes“)
Tu graži, bet nedraskyk! (Papurtykite pirštą.)
Ir neimk į krepšį! (Tiesus delnas nuo jūsų – tolimo gestas.)

Pirštų gimnastika "Daržovės"
Tikslas: lavinti smulkiąją motoriką, pirštų judesių koordinaciją.
Aš esu žalias kopūstas (Rankos sudaro ratą priešais tave.)
Be manęs keptuvė tuščia. (Jie nulenkė galvas - „žiūrime į keptuvę“.)
Nuimkite nuo manęs lapus (išskleidžiame rankas į šonus.)
Ir liksiu tik aš!
Pirštų gimnastika "Vaisiai"
Tikslas: lavinti smulkiąją motoriką, pirštų judesių koordinaciją.
Geltona-geltona yra mūsų citrina (To paties pavadinimo pirštai yra sujungti pagalvėlėmis - rodome citriną.)
Jis išpurškia rūgščias sultis. (Pirštai smarkiai išsiskleidžia.)
Įdėkite jį į arbatą (Sujungiame vienos rankos nykštį, rodomąjį ir vidurinįjį pirštus ir
"Pamerkite citriną į arbatą"
Kartu su geltona oda. (Pirštai toje pačioje padėtyje, sukamieji judesiai -
„Išmaišyk arbatą“
Pirštų gimnastika "Daržovės - vaisiai"
Tikslas: lavinti smulkiąją motoriką, pirštų judesių koordinaciją.
Sode daug keterų (Jie suspaudžia ir atspaudžia pirštus.)
Yra ropės ir salotos (jie sulenkia pirštus paeiliui.)
Čia ir burokėliai, ir žirniai,
Ar bulvės blogos?
Mūsų žalias sodas (plokite rankomis.)
Maitinsime visus metus.

Pirštų gimnastika "Patiekalai"
Tikslas: lavinti smulkiąją motoriką, pirštų judesių koordinaciją.
Iš lėkščių, kaip viena, (delnai kartu priešais jus „lėkštė“.)
Sriubą valgome su šaukštais. ( Sukamieji judesiai ranka su įsivaizduojamu šaukštu.)
Kotletus valgome šakute, (Rodomasis ir vidurinis pirštai ištiesinti, nykštys
laiko žiedą ir mažuosius pirštelius – „laikyk šakutę“.)
Peilis mums pjauna omletus. („Iškirpkite“ tiesiu delnu pirmyn ir atgal.)
Pirštų gimnastika "Maistas"
Tikslas: lavinti smulkiąją motoriką, pirštų judesių koordinaciją.



saldūs sūrio pyragaičiai,

Viską kepame orkaitėje.

Pirštų gimnastika „Lariska turi du ridikėlius“
„Lariska turi du ridikėlius“
pas Lariska -
Du ridikai.
Alioškos
Dvi bulvės.
Seryozhka - berniukas -
Du žali agurkai.
Ir Vovka -
Dvi morkos.
Taip, net Petkoje
Dvi uodegos ridikėliai.

(Savo ruožtu atleiskite pirštus
nuo kumščio, pradedant nuo didžiojo,
iš vienos, o paskui iš kitos pusės.

Pirštų gimnastika „Uogoms“
Vienas du trys keturi Penki,
Einame pasivaikščioti į mišką.
Dėl mėlynių
avietėms,
Dėl spanguolių
Dėl viburnum.
Braškių rasime
Ir nunešk mano broliui.
Pirštų gimnastika "Kopūstas"
Abiejų rankų pirštai sveikina,
pradedant dideliu.
Abi rankos guli ant stalo.
Sulenkite pirštus, pradedant nuo
daugiau.
Susmulkiname kopūstą - susmulkiname,
Sūdome kopūstus - druską,
Mes trys - trys kopūstai,
Kopūstą spaudžiame - spaudžiame. (Judesių imitacija.)
Pirštų gimnastika „Nuėjome į turgų“
Nuėjome į turgų
Yra daug kriaušių ir persimonų,
Yra citrinų, apelsinų,
Melionai, slyvos, mandarinai,
Bet mes nusipirkome arbūzą -
Tai pats skaniausias krautis!
Pirštų sujungimas pagalvėlėmis, pradedant mažaisiais piršteliais, po vieną pirštų porą kiekvienai poetinei eilutei;
Tokiu atveju delnai nesiliečia.
- mažieji piršteliai
- be vardo
- vidutinis
- indeksas
-didelis
-pirštai suspaudžiami į kumštį, o nykštis atitrauktas į viršų
Pirštų žaidimai tema: „Vaisiai“
Virsime kompotą
Jums reikia daug vaisių. Čia: Kairysis delnas laikomas „kapštuku“, dešinės rankos rodomasis pirštas „trukdomas“
Susmulkiname obuolius
Kriaušę supjaustysime.
Išspauskite citrinos sultis
Įdėkite kanalizaciją, cukrų. Pirštai sulenkiami po vieną, pradedant nuo didžiojo.
Verdame, verdame kompotą.
Elkimės su sąžiningais žmonėmis Vėl jie „virti“ ir „trukdo“
Pirštų žaidimai tema: „Maistas“
Pelė rado sėklą
Ir nunešė į malūną.
Aš ten susmulkinau miltus,
Visiems kepiau pyragus.
Pelė - su kopūstais,
Pelė - su bulvėmis,
Pelė - su morkomis,
Pelytė – su debesylais.
Dideliam storam vyrui -
Net keturi pyragėliai:
Su kopūstais, bulvėmis, morkomis, debesylais.
Pirštų žaidimai tema: „Grybai“
Vienas du trys keturi Penki! „Žingsniuokite“ pirštais ant stalo.
Einam ieškoti grybų.
Šis pirštas nuėjo į mišką, jie lenkia po vieną pirštą,
Radau šį pirštų grybą, pradedant nuo mažojo pirštelio.
Šis pirštas pradėjo valytis,
Šis pirštas pradėjo kepti,
Šis pirštas suvalgė viską
Dėl to jis ir sustorėjo.
Pirštų žaidimai tema: „Uogos“
Vienas du trys keturi Penki,
Einame pasivaikščioti į mišką.
Dėl mėlynių
avietėms,
Dėl spanguolių
Dėl viburnum.
Braškių rasime
Ir nunešk mano broliui.
Abiejų rankų pirštai (sveikinasi, pradedant nuo didžiosios, abi rankos eina palei stalą. Pirštai sulenkti, pradedant nuo didžiosios.
Pirštų žaidimai tema: "Uoga"
Sveiki, didelė proskyna!
Sveiki, žolė - skruzdėlytė!
Sveiki, miško uoga!
Tu prinokęs ir skanus.
Mes nešiojame krepšį -
Mes jus visus paimsime. Dešinės rankos pirštai sveikinasi su kairės pirštais, glostydami vienas kitą galiukais.
Pirštų gimnastika "Košės mašina"
Maša virė košę, Dešinės rankos rodomuoju pirštu „įsiterpkite“ į kairės rankos delną.
Maša visus pavaišino koše.
Maša įdėjo košės Sulenkite pirštus kiekvienam patiekalo pavadinimui.
Katė - puodelyje,
Klaida - dubenyje,
Ir katė - dideliame šaukšte,
Dubenyje vištoms, vištoms
O kiaulių lovelyje,
Paėmė visus indus Atlaisvinkite pirštus.
Viską atidaviau iki trupinių! Nupūskite įsivaizduojamus trupinius nuo delno.
Pirštų gimnastika "Pieno produktai"
Ūkyje esančios karvės duoda pieno. Rodyti ragus.
Jie nuveža jį į gamyklą. Vairo modeliavimas.
Ir jie gamina varškę, grietinę ir jogurtą, Surenkite pirštus išvardindami produktus.
Ir jie gamina fermentuotą keptą pieną, sviestą, kefyrą,
Ir rūgpienis, ir sūris, ir grietinėlė,
Ir skanus, sveikas, sūris visas skylėtas
Pirštų gimnastika "Maistas"
Tikslas: lavinti smulkiąją motoriką, pirštų judesių koordinaciją.
Į tešlą buvo įmaišyti miltai (suspauskite ir atlaisvinkite pirštus.)
Ir mes apakome nuo tešlos (Jie ploja rankomis, „lipdo“.)
Pyragai ir bandelės (pakaitomis atlenkite pirštus, pradedant nuo mažojo pirštelio.)
saldūs sūrio pyragaičiai,
Bandelės ir suktinukai – (Abu delnai pakeliami aukštyn.)
Viską kepame orkaitėje.
Skanus! (Glostydamas jų pilvus.)

Panašūs straipsniai

2022 m. my-cross.ru. Katės ir šunys. Maži gyvūnai. Sveikata. Vaistas.